New Jersey – Ottawa 2:1 (kon.) | NY Islanders – Florida 2:4 (kon.) | Washington – Los Angeles 4:0 (kon.)
Columbus – Arizona 1:4 (kon.) | Montreal – Buffalo 2:3 (kon.) | St. Louis – Tampa 2:1 (po pr.)
Nashville – Toronto 4:3 (kon.) | Minnesota – Chicago 3:0 (kon.) | Dallas – Colorado 2:3 (3:4 po s.n.)
Vancouver – Winnipeg 3:2 (po pr.) | Anaheim – Carolina 5:4 (po pr.)
Washington Capitals
4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Los Angeles Kings
Středa 04.02.2015, 01:00 • Verizon Center, Washington • NHL

A to bude ode mě všechno. Loučím se s vámi a přeji dobrou noc! (03:36:33)

Československá stopa v utkání
    Marián Gáborík (LAK) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:49

1. Braden Holtby (WSH) 27 zák., 0 gólů, 100%
    2. Troy Brouwer (WSH) 2+0
    3. Nicklas Bäckström (WSH) 1+1

Dnešní utkání sledovalo 18506 diváků.

Washington porazil na domácím ledě Los Angeles a získal tak další dva důležité body v boji o play-off!
    Do vedení se dostal v 18. minutě, kdy se trefil dnešní jubilant Troy Brouwer. Útočník, který dnes odehrál svůj 500. zápas v kariéře v NHL, se trefil i podruhé – bylo to ve 37. minutě. Ve třetí třetině si svou výhru domácí zajistili dvěma brankami během 59 sekund. Nejprve se prosadil po krásné kombinaci Nicklas Bäckström, po něm po chybě McNabba skóroval Eric Fehr. Konečný výsledek je tedy 4:0 pro Capitals, Braden Holtby udržel čisté konto, jelikož pochytal všech 27 pokusů Los Angeles. Pro Holtbyho to je šesté čísté konto v sezoně, čímž vyrovnal dosavadního lídra Fleuryho.

60:00

59:52
    Puk za brankou Caps, domácí už slaví výhru!

59:39
    Hillenovu střelu od modré Quick dokázal vyrazit mimo.

59:00
    Máme před sebou poslední minutu utkání!

58:56
    Muzzinova střela zápěstím byla zblokována do rohu kluziště.

58:34
    Gáboríkův pokus zápěstím z dobré pozice zblokoval Fehr nad branku.

58:17
    Ofsajd Washingtonu přerušil hru. Do konce utkání už nezbývají ani dvě mintuy, zápas se tedy bude spíše dohrávat.

57:34
    Andreoff neprošel do útočného pásma, hosté ale chtějí přidat alespoň jednu branku a neodejít z dnešního utkání úplně s prázdnou.

57:03
    Ovečkin napřáhl a vystřelil, Martinez mu ale tento pokus zblokoval. Jít proti střele Alexe Ovečkina, to chce pořádnou odvahu.

56:24
    Muzzinovu střelu i přes zakrytý výhled chytá Holtby. Ofenzivní trápení LA v dnešním zápase pokračuje.

56:00
    Králové teď vyvinuli tlak na branku Holtbyho, k zakončení z dobré pozice se ovšem nedokázali dostat.

55:26
    Williamsova střela z první byla zblokována před brankou.

55:19
    Následuje komerční přestávka.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 18. Brouwer (Kuzněcov, Alzner), 37. Brouwer (Green, Bäckström), 46. Bäckström (Johansson, Ovečkin), 47. Fehr (Ward)

Washington Capitals: Holtby (Peters) – Orpik, Carlson, Alzner, Niskanen, Hillen, Green – Ovečkin, Bäckström, Johansson – Laich, Fehr, Ward – Burakovsky, Kuzněcov, Brouwer – Volpatti, Beagle, Wilson
    Los Angeles Kings: Quick (Jones) – Muzzin, Doughty, Regehr, Martinez, McNabb, Greene – Gáborík, Kopitar, Brown – King, Carter, Toffoli – Clifford, Stoll, Williams – Nolan, Andreoff, Lewis

Rozhodčí: Kowal, Devorski – Sharrers, Nowam

Diváci: 18506