Finsko – Rusko 3:5 (kon.) | Česko – Švédsko 3:2 (2:1 po s.n.)
Čtvrtek 05.02.2015, 16:00 • Buly Aréna Kravaře • Turnaj pěti (U18)

Od nás je to pro dnešní večer vše. Přejeme vám hezký zbytek dne a těšíme se opět u hokeje napočtenou. (18:10:42)

Nejlepší hráči utkání:
    Olli Juolevi (FIN)
    Dmitri Sokolov (RUS)

Ceny předal oběma hráčům někdejší trenér české reprezentace Alois Hadamczik.

Ano, je to tak. Rusové si již výsledek zápasu pohlídali a vítězí 5:3. Po celý zápas byli aktivnějším týmem a vyhráli nejspíše zaslouženě.

60:00

59:45
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Vítězství Ruska pečetí gólem do prázdné brány VLADIMIR BARABANOV. Bez asistence.

59:20
    Ihned po buly trefil Guryanov tyčku finské svatyně!

59:13
    Finsko nyní zahrálo dokonce na zakázané uvolnění. Zdá se, že Rusko už si výsledek nejspíše pohlídá.

58:54
    Finové hrají bez brankáře!

58:28
    Oddechový čas pro Finsko.

58:28
    Finsko se stále nemůže usadit v pásmu a čas se jim krátí.

58:00
    Byly ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Finové si stále nemohou vytvořit onen potřebný závěrečný tlak.

57:28
    Kaprizov nahazoval na branku, gólman Vehviläinen přerušuje.

56:58
    Rusové jsou už v plném počtu. Finům se naopak krátí čas...

56:30
    Finové se sice drží v pásmu, jenže mají problémy s tím, aby vystřelili.

55:41
    Rusko je již ve čtyřech hráčích.

55:22
    Rusko však zatím skvěle brání. Nyní dokázal vyhodit Vorobyov.

54:58
    Další vyloučení. Za hákování si na dvě minuty odpočine Zhukenov (RUS). Finsko má tedy možnost dvojnásobné početní výhody!

54:21
    Další brejk Ruska. Guryanov ujel, jenže Nattinen ho ještě zastihl a puk mu vypíchl.

53:41
    Za držení dostává dvě minuty Volkov (RUS). Dokáže Finsko vyrovnat?

Pavel Heider

Branky a nahrávky: 29. Mattila (Niemelä), 33. Embrich (Välimäki), 50. Nättinen (Tammela, Tavernier) – 8. Sokolov (Kaprizov), 27. Chebykin, 28. Sokolov (Sergachyov), 37. Guryanov (Rykov), 60. Barabanov

Finsko: Vehviläinen (Vikstén) – Rautanen, Niemeläinen, Jesper Mattila, Leskinen, Välimäki, Juolevi, Vainio – Juhola, Aho, Björkvist, Niemelä, Ruotsalainen, Tammela, Tavernier, Puljujärvi, Selänne, Nättinen, Embrich, Julius Mattila, Piipponen
    Rusko: Krasotkin (Samsonov) – Rykov, Kozyrev, Sergachyov, Bannikov, Yakovenko, Voronkov, Volkov, Sidorov-Guryanov, Vorobyov, Barabanov, Sokolov, Zhukenov, Kaprizov, Ivanyuzhenkov, Kvartalnov, Yemets, Chebykin, Belyaev, Yurtaykin

Rozhodčí: Čech, Hradil – Lederer, Skopal