Washington – Philadelphia 1:3 (kon.) | Florida – Nashville 2:3 (2:3 po s.n.) | Buffalo – NY Islanders 2:3 (kon.)
Tampa – Anaheim 5:3 (kon.) | NY Rangers – Dallas 2:3 (po pr.) | Winnipeg – Colorado 5:3 (kon.)

Ondřej Pavelec (WPG) 60 minut, 25 zákroků, 3 góly, 89,3%
    Jan Hejda (COL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:33 (02:51:05)

1. Mathieu Perreault (WPG) 1+2
    2. Dustin Byfuglien (WPG) 1+2
    3. Mark Scheifele (WPG) 0+2

Dnešní utkání navštívilo 15016 diváků.

Avalanche do třetí třetiny nastoupili s tříbrankovým deficitem, který už přes veškerou snahu dohnat nedokázali. Ve 48. minutě tak sice Matt Duchene snížil na 4:2, ovšem o čtyři minuty později vrátil klid na domácí hole Jacob Trouba. Hosté se ještě nevzdali a v čase 57:40 při power-play opět korigovali na rozdíl dvou gólů Alexem Tanguayem, ale více už toho v závěru duelu nestihli. Winnipeg tak vítězí 5:3 především díky skvěle sehrané prostřední části.

Střely na branku ve 3. třetině – 9:8, celkem – 29:28

60:00

59:50
    Puk je v obranném pásmu Avalanche, je rozhodnuto!

59:09
    Byfuglien ze středního pásma minul prázdnou branku Colorada.

58:59
    Pavelec svým zákrokem přerušil hru, vhazuje se po jeho levici.

58:26
    Po přihrávce Landeskoga mohl snížit Everberg, ale zblízka nedokázal trefit branku!

58:01
    Oddechový čas, který si vyžádal hostující kouč Patrick Roy. Varlamov zůstává na střídačce.
    Alex TANGUAY - 5:3

57:40
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Hosté přeci jen korigují! ALEX TANGUAY si hezky vyměnil kotouč s Mattem Duchenem a pak už měl před sebou jen prázdnou branku. Pavelec byl bezmocný. Asistence: Matt Duchene a Cody McLeod.

57:36
    Domácí jsou v pěti, hráči Colorada však i nadále pokračují v power-play.

57:02
    O puk se bojuje u zadního mantinelu, hostům ubíhají cenné sekundy.

56:16
    Jets dostali kotouč alespoň do středního pásma.

55:45
    Varlamov zamířil na střídačku a hosté tak hrají dokonce v šesti proti čtyřem!

55:35
    Teď už je hra přerušena. Vyloučeným hráčem je Jim Slater. Hosté mají asi poslední šanci na zdramatizování konce utkání.

55:15
    Signalizované vyloučení na domácí straně, hra zatím pokračuje.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 23. Perreault (Scheifele, Byfuglien), 26. Byfuglien (Little, Wheeler), 34. Chiarot (Slater, Thorburn), 36. Little (Perreault, Byfuglien), 52. Trouba (Perreault, Scheifele) – 11. Barrie (Tanguay, Iginla), 48. Duchene (Iginla, Guenin), 58. Tanguay (Duchene, McLeod)

Winnipeg Jets: Pavelec (Hutchinson) – Bogosian, Enström, Trouba, M. Stuart (A), Pardy, Chiarot – Wheeler (A), Little, Ladd (C) – Byfuglien, Scheifele, Perreault – Frolík, Slater, Thorburn – Peluso, Cormier, Galiardi. Trenér:Paul Maurice
    Colorado Avalanche: Varlamov (Berra) – Redmond, Hejda, Barrie, Guenin, B. Stuart, Holden – Iginla (A), Duchene, Tanguay – MacKinnon, O'Reilly, Landeskog (C) – Everberg, Mitchell, McLeod (A) – Briere, Cliche, Talbot. Trenér: Patrick Roy

Rozhodčí: Walsh. Rooney – Barton, McElman

Diváci: 15016