NY Islanders – NY Rangers 5:6 (kon.) | Ottawa – Carolina 3:6 (kon.) | Detroit – Montreal 0:2 (kon.)
Winnipeg – Edmonton 5:4 (1:0 po s.n.) | Colorado – Arizona 5:2 (kon.) | Calgary – Boston 4:3 (po pr.)
Vancouver – Minnesota 3:2 (kon.) | Los Angeles – Tampa 3:2 (kon.)
New York Islanders
5:6 (2:1, 2:2, 1:3)
New York Rangers
Úterý 17.02.2015, 01:00 • Nassau Veterans Memorial Coliseum, New York (kapacita 16234 míst) • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového týdne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (03:51:53)

Československá stopa v dnešním zápase:

Ľubomír VIŠŇOVSKÝ (NYI) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:26
    Jaroslav HALÁK (NYI) – 36 úspěšných zákroků, 6 inkasovaných gólů, úspěšnost zásahů 85,7%

Největší čas na ledě: Boychuk 22:25 – McDonagh 25:42

Branky a nahrávky: 1. Tavares, 12. Nielsen (Hamonic, Grabovskij), 22. Boychuk, 28. Strome (Nelson, Hamonic), 44. Strome (Nielsen) – 15. McDonagh (Girardi, Stempniak), 24. Kreider (Stepan, Boyle), 24. McDonagh (Miller), 47. Stepan (Kreider, Klein), 49. St. Louis (Stepan, Staal), 56. Klein (St. Louis, Brassard). Diváci: 16170. Rozhodčí: Watson, Kimmerly – Barton, Mach.

Úžasné derby newyorských rivalů skončilo velkou přestřelkou, po které se z vítězství nakonec radují Rangers! Skóre dnešního zápasu otevřel již po 11 vteřinách hry John Tavares. Na domácího kapitána ještě v první třetině navázal Frans Nielsen, na druhé straně ale ještě snížil kapitán Ryan McDonagh.

Na začátku druhé části hry přidal třetí branku domácích obránce Johnny Boychuk. Ve 24. minutě se ale Jezdcům podařilo dvěma rychlými brankami srovnat skóre na 3:3 – trefili se Chris Kreider a podruhé v zápase Ryan McDonagh.

Ve 28. minutě ale vrátil vedení na stranu Islanders Ryan Strome. Stejný hráč pak na startu třetí třetiny zvyšoval vedení Ostrovanů na 5:3. Rangers se ale nevzdali a třemi brankami v závěrečných minutách zvrátili skóre na svou stranu.

Nejdříve se o sníženi postaral Derek Stepan, vyrovnání si vzal na starost veterán Martin St. Louis, který se trefil po dlouhém střeleckém půstu. Vítězný gól nakonec vstřelil v 56. minutě Kevin Klein. Rangers tak po úchvatném představení vítězí na ledě Islanders 6:5!

60:00

59:54
    Dominic Moore posílá kotouč z vlastního pásma do bezpečí, navíc si jej i sám dojede, takže se nebude pískat ani zakázané uvolnění.

59:37
    Josh Bailey z dorážky z bezprostřední blízkosti nastřelil břevno Talbotovy branky!

59:24
    Jaro Halák míří na střídačku, domácí to zkusí v šesti hráčích v poli!

59:08
    Už běží poslední minuta třetí třetiny, Stepanova lajna se snaží udržet v útočném pásmu.

58:55
    Marc Staal zastavil rozvíjející se útok domácích, následně je odpískána přihrávka rukou Islanders, vhazovat se bude ve středním pásmu.

58:25
    Střela Dericka Brassarda sražena do rohu, Rangers se ale nadále drží v útočném pásmu. To je přesně to, co hraje hostům do karet.

58:03
    V útoku opět Rangers, Kevin Klein tentokrát od modré čáry pouze nahazuje puk na zadní mantinel.

57:31
    Elitní formace Islanders se usadila s pukem v útočném pásmu, zatím puk putuje ale pouze kolem mantinelu.

57:07
    Ryan McDonagh útočil na hattrick, tvrdou ránou ale netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

56:46
    Islanders sice poprvé v zápase prohrávají, na případné vyrovnání jim už ale moc času nezbývá, navíc se teď provinili zakázaným uvolněním.

56:15
    Hra je přerušena, jelikož na ledové ploše zůstal ležet Cal Clutterbuck, který dostal pukem do obličeje. Domácí tvrďák by ale měl být v pořádku.

Adam Lacek

New York Islanders: Halák (Johnson) – Leddy, Boychuk, Strait, Hamonic, Hickey, Višňovský – Lee, Tavares (C), Bailey – Grabovskij, Nielsen, Strome – Kuljomin, Nelson, Clutterbuck – Martin, Cizikas, McDonald. Trenér: Jack Capuano.
    New York Rangers: Talbot (Skapski) – McDonagh (C), Girardi, Staal, Klein, Hunwick, Boyle – Nash, Brassard, Zuccarello – Kreider, Stepan, St. Louis – Hagelin, Hayes, Miller – Glass, D. Moore, Stempniak. Trenér: Alain Vigneault.

Rozhodčí: Watson, Kimmerly – Barton, Mach

Diváci: 16170