HK Detva
9:2 (4:1, 4:0, 1:1)
HK Spišská Nová Ves
sk Úterý 03.03.2015, 18:00 • Zimný štadión Detva • 1. liga play-off (SR)

Dušan Kapusta (tréner HC 07 Orin Detva): "Urobili sme ďalší dôležitý krok. Rozhodla prvá tretina, kde sme hneď v prvej minúte inkasovali. Tento gól nami našťastie neotriasol. Veľmi rýchlo sa nám podarilo vyrovnať a otočiť výsledok. Od vtedy sme začali kontrolovať hru aj výsledok stretnutia. Po prvom góle som sa snažil chlapcov nabudiť, čo sa mi podarilo. Ani včera nebola prvá tretina v našom podaní veľmi slávna. Potom to začalo padať a v konečnom dôsledku nejde o to, koľko sme vyhrali, ale hlavne, že sme vyhrali a vedieme 3:1 na zápasy."

Peter Křemen (tréner HK Spišská Nová Ves): "Predstavy o dnešnom zápase sme mali úplne iné. Po včerajšej prehre sme dnes chceli vyhrať. Začali sme veľmi dobre. Dali sme prvý gól už v prvej minúte. Potom v priebehu štyroch minút sme štyrikrát inkasovali. Detva, keď vyhráva o tri – štyri góly, hrá sa proti nej veľmi ťažko. Mrzí ma jedna vec, že sme odohrali nedôstojné finále. 9:2 je hrozný výsledok, ale ráta sa prehra. Teraz sa musíme pripraviť na domáci piaty zápas vo štvrtok. V zložení zostavy nemám veľmi čo riešiť. Jednoducho sa musíme psychicky pozbierať a odohrať zápas s víťazným koncom v náš prospech. Chceme sa ešte sem do Detvy v sobotu vrátiť." (21:35:07)

Stretnutie sa skončilo výsledkom 9:2 a po tomto víťazstve má Detva pred štvrtkovým zápasom na Spiši dva barážové mečboly.

60:00

59:30
    Diváci podobne ako včera vstali a potleskom ďakujú hráčom Detvy za perfektný výkon a víťazstvo 9:2.

59:24
    Hostia v plnom počte.

59:03
    Presilovka domácim v závere nevychádza podľa predstáv a 10tky svedkami asi nebudeme.

58:01
    Posledné dve minúty tretej tretiny.

57:24
    Za príliš veľa hráčov dostávajú hostia dve minúty.

56:01
    Spišská Nová Ves dala gól!

Hosťom sa podarilo znížiť, keď strelu VLADIMÍRA KLINGU tečovala jedna z hokejok domácich hráčov a puk skončil za Volentierom. Domáci brankár sa čertí na spoluhráčov.
    Asistencie: Peter Rojkovič, Matej Hamrák.

55:00
    Po kombinácii Vaic – Smotrila sa predviedol Volentier skvelým rozštepom.

Dnešné stretnutie sleduje 960 divákov.

54:04
    Leskovjanského strelu Volentier vyrazil mimo bránu.

53:02
    Vhadzuje sa v útočnom pásme Spišiakov. Domáci však puk získali a zakladajú ďalšiu akciu.

52:14
    V ďalšej možnosti je Srnka. Tento raz mal puk na dlhú hokejku.

51:42
    Blažíček vytesnil strelu Srnku do šibenice mimo bránu.

50:34
    Vartovník z pravej strany zakončil, ale Volentier pri tyčke rieši situáciu s prehľadom.

49:50
    Kanaet sa dostal spoza brány do zakončenia, ale Blažíčeka nenachytal na hruškách.

49:18
    Juraj Petro vyfasoval 10. min. osobný trest za nešportové správanie. Petro povedal súperovi "Pozri sa na tabuľu koľko je", toto započul rozhodca a udelil mu osobák.

48:49
    Martin Hájnik sa dostal cez obranu hostí, ale ani na dvakrát neprekonal Blažíčka a vytúžený desiaty gól nedal.

48:00
    Hostia nahodili len puk spoza červenej čiary, ale zakázané uvoľnenie to nieje. Puk bol tečovaný.

Marek Antalík

Branky a nahrávky: 3. Sládok (Buda), 4. Graham (Parkhouse), 7. Petro (Hataš), 7. Parkhouse (Graham), 22. Zorvan (Buda), 23. Pač (Říha, Themár), 24. Parkhouse (Graham, Kanaet), 38. Srnka (Hataš), 46. Buda (Říha, Predajniansky) – 1. Findura, 57. Klinga (Rojkovič, Hamrák)

HK Detva: Volentier (Korytár) – Hataš, Pač, Sládok, Zorvan, Predajniansky, Mačkovič – Hájnik, Srnka "K", Buda – Parkhouse, Kanaet, Graham – Říha "A", P. Fekiač "A", Themár – Jakubík, Petro. Tréner: D. Kapusta
    HK Spišská Nová Ves: Blažíček (7. Gavalier) – Hrubý, Bednár, Gurčík "A", Cvengroš, Rojkovič, Horváth, Kramár, Halász – Lekovjanský, koky, Vartovník – Findura "A", Vaic "K", Smotrila – Klinga, Hamrák, Krempaský – Podsedlý, Nagy, Ihnaťo. Tréner: P. Křemen.

Rozhodčí: D. Konc, M. Novák – L. Kacej, M. Stanžel