Boston – Detroit 5:3 (kon.) | Carolina – Edmonton 7:4 (kon.) | New Jersey – Philadelphia 5:2 (kon.)
Minnesota – Colorado 2:3 (kon.) | Ottawa – Calgary 5:4 (3:2 po s.n.) | Chicago – NY Rangers 0:1 (po pr.)
Piráti Chomutov
4:2 (2:1, 2:0, 0:1)
HC Dukla Jihlava
Pondělí 09.03.2015, 17:30 • SD ARÉNA • Play-off Chance ligy

Je konec. Ve třetí třetině sice Čachotský snížil na konečných 4:2. Piráti zvládli otočit zápas a první semifinálový zápas si připisují na svou stranu. Arénou zní Obrova muzika a všichni si užívají vítěznou atmosféru. Já se loučím a přeji příjemný zbytek večera. (19:59:42)

60:00

59:46

59:05
    Domácí v poklidu drží kotouč a rozehrávají. Užívají si aplausu diváků a ubíhajících vteřin.

58:30
    Piráti stále drží útočnou třetinu, viděli jsme i dvě střely těsně vedle.

57:55
    Piráti drží pásmo a kombinují. Jihlavští je nepříjemně napadají.

57:46
    Sekání má na svědomí Šidlík (JIH) a čekají ho dvě minuty na trestné.

56:47
    Dukla právě vstřelila branku!
    Pohledá akce Jihlavy. krásnou přihrávku od Semana dostal TOMÁŠ ČACHOTSKÝ. Kapitán Dukly udělal kličku Hanuljakovi a poslal puk do odkryté klece. Asistence: Filip Seman, Miha Štebih.

Nyní oba kapitáni rozmlouvají s rozhodčími a rozdělují se tresty.

56:20
    Hostující Důras vyloučen na dvě minuty za sekání a dvě minuty za hrubost, domácí Rutta vyloučen za krosček a Skinner za hrubost. Pokračuje přesilovka hostů 5 na 4.

56:20
    Na ledě se přiostřuje. Šidlík se do sebe s Skinnerem málem pustili.

56:08
    Hanuljak (CHM) dostává trest za nedovolené bránění. Zároveň dostává Šagát deset minut osobního trestu za nesportovní chování.

55:56
    Čachotský byl již mimo střelecký úhle a tak alespoň nahrával na spoluhráče. Ten ale také nevystřelil.

55:25
    Hanuljak si sáhl pro kotouč na boční síť a přerušil hru.

55:11
    Zeman pronikl do pásma a hledal spoluhráče. Ten nakonec nevystřelil, ale akce trvá.

54:51
    Melenovský zajel za bránu a motal hlavu obráncům. Následně jsou ale Jihlavští vykázáni z útočné třetiny.

54:10
    Sinisalo dotíral na gólmana. Rittich puk podržel a následovala menší strkanice.

53:40
    Jihlava z protiútoku ohrozil gólmana, který raději chytá.

Antonín Domanický

Branky a nahrávky: 12. O. Kaše (Kämpf), 19. Hovorka (Skinner, Gajovský), 26. Šagát (O. Kaše), 27. Kämpf (O. Kaše, Šagát) – 8. Melenovský (Důras), 57. Čachotský (Seman, Štebih)

Piráti Chomutov: Hanuljak – Skinner, Rutta, Drtina, Bartejs, Toman, Šulák, Stehlík – Hřebejk, Gajovský, Hovorka – Sinisalo, Růžička, D. Květoň – L. Květoň, Dušek, Chlouba – Šagát, Kämpf, O.Kaše – Račuk
    HC Dukla Jihlava: Rittich – Dobrovolný, Staněk, Šidlík, Šimek, Štebih, Čermák, Mocek, Kaláb – Melenovský, Kuřítko, Prokš – Březina, Malec, Harkabus – Seman, Důras, Jergl – Anděl, Zeman, Čachotský.

Rozhodčí: Lacina, R. Svoboda – Gerát, Hynek