Montreal – San Jose 2:0 (kon.) | Ottawa – Toronto 5:3 (kon.) | Florida – Boston 2:1 (1:0 po s.n.)
New Jersey – NY Islanders 0:3 (kon.) | Carolina – NY Rangers 2:3 (0:1 po s.n.) | Winnipeg – Washington 3:0 (kon.)
Nashville – Buffalo 3:0 (kon.) | Dallas – Chicago 4:0 (kon.) | Arizona – Pittsburgh 1:3 (kon.)
Edmonton – Philadelphia 5:4 (po pr.) | Detroit – St. Louis 2:1 (po pr.) | Tampa – Boston 5:3 (kon.)
Montreal Canadiens
2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
San Jose Sharks
Neděle 22.03.2015, 00:05 • Bell Centre, Montreal • NHL

To je ode mě z tohoto zápasu vše. Na shledanou u dalšího online přenosu. (02:53:49)

Československá stopa v utkání:
    Tomáš Plekanec (MTL) 1+1, 4 střely, čas na ledě 19:33
    Tomáš Hertl (SJS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:05

1. Carey Price (MTL) 29 zák., 0 gólů, 100%
    2. Tomáš Plekanec (MTL) 1+1
    3. Brandon Prust (MTL) 0+0

Je dobojováno! Vítěznou brankou zápasu nakonec zůstala trefa Tomáše Plekance z 19. minuty. Na další gól jsme čekali až do úplného závěru, v němž se 16 sekund před koncem prosadil střelou do prázdné branky Brandon Gallagher. Canadiens tedy vítězí nad San Jose 2:0 a připisují si další dva body v boji o President's Trophy. Naopak pro Sharks s Tomášem Hertlem se po dnešku opět o něco snížila šance na postup do play off.

60:00
    Brandon GALLAGHER - 2:0

59:46
    Montreal právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Domácí už měli v poslední minutě více šancí na trefu do prázdné branky, ale pojišťující gól nakonec střílí až 16 sekund před koncem BRANDON GALLAGHER, který se prosazuje po přihrávce od Paciorettyho. Asistence: Max Pacioretty, Tomáš Plekanec.

58:30
    Niemi je na střídačce. Hosté převedli nádhernou akci, na jejímž konci byl Couture, jehož vychytal výborný Price, který předvedl skvělý rozklek.

58:16
    Hosté si vyžádali time-out. Niemi je na půlce cesty z branky.

58:16
    Hosté byli velice blízko vyrovnání! Burns dostal spoustu volného prostoru, najel si s pukem až před branku a ve vyložené příležitosti trefil levou tyč!

57:40
    Domácí zavezli kotouč až za Niemiho, což jim nyní zcela vyhovuje.

56:38
    Montreal dobře brání obranné pásmo a stále nepouští Sharks k ničemu nebezpečnému.

55:21
    Začíná poslední pětiminutovka třetí třetiny. K vidění jsou urputné osobní souboje a puk se často pohybuje ve středním pásmu. Hosté si zatím nevytvářejí trvalejší tlak.

53:53
    Smith-Pelly se vrací do hry. Montreal je zase o něco blíž vítězství.

53:29
    Další úspěšný blok v podání Canadiens, kteří opět vyvážejí puk ze své třetiny.

53:13
    Domácí se zatím velmi dobře brání a dokázali už několikrát vyhodit kotouč z pásma.

51:53
    Hosté měli dlouho signalizovanou výhodu, kterou nakonec nevyužili. Po přerušení hry přichází avizované vyloučení na straně domácích – Devante Smith-Pelly si odsedí dvě minuty za sekání.

50:37
    Pacioretty uháněl do rychlého brejku, ale neporadil si s obráncem v souboji jeden na jednoho.

Martin Švejkar

Branky a nahrávky: 19. Plekanec (Galchenyuk, Parenteau), 60. Gallagher (Pacioretty, Plekanec)

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Markov, Subban – Jemelin, Petry – Gilbert, Pateryn – Pacioretty, Plekanec, Gallagher – Galchenyuk, Desharnais, Parenteau – De La Rose, Eller, Smith-Pelly – Prust, Malhotra, Weise
    San Jose Sharks: Niemi (Stalock) – Vlasic, Braun – Burns, Irwin – Müller, Dillon – Thornton, Pavelski, Karlsson – Nieto, Couture, Wingels – Marleau, Tierney, Hertl – Tarasov, Smith, Goodrow

Rozhodčí: Marc Joannette, Wes McCauley – Mark Wheler, Scott Cherrey