Detroit – St. Louis 2:1 (po pr.) | Tampa – Boston 5:3 (kon.) | NY Rangers – Anaheim 7:2 (kon.)
Arizona – Vancouver 1:3 (kon.)
Arizona Coyotes
1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Vancouver Canucks
Pondělí 23.03.2015, 01:00 • Gila River Arena, Glendale • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám příjemný vstup do nového týdne. (03:46:52)

Československá stopa v utkání:
    Martin Erat (ARI) 0+0, 4 střely, čas na ledě 16:46
    Radim Vrbata (VAN) 0+2, 4 střely, čas na ledě 18:13.

1. Alexander Edler (VAN) 1+0
    2. Mike Smith (ARI) 41 zák., 2 gólů, 95,3%
    3. Yannick Weber (VAN) 1+1.

Statistiky zápasu:

Střely na branku: 25 – 44 (10-16, 6-12, 9-16)
    Zablokované střely: 21 – 20
    Trestné minuty: 4 – 2
    Využité přesilové hry: 0/1 – 1/2
    Bodyčky: 39 – 26
    Vyhrané vhazování: 38 – 26.

Vancouver nepřipustil stejné překvapení jako šestého března, kdy Arizona v zápase proti Kosatkám ukončila sérii domácích porážek, a dnes si po výhře 3:1 připisuje do tabulky dva body, které jsou v boji o nejlepší osmičku Západní konference velice důležité. Kojoty i dnes držel Mike Smith dlouho nad vodou, ale v závěru zápasu přece jen inkasoval a tým z Glendale tak prohrává podvacáté z posledních dvaadvaceti zápasů.

60:00

59:51
    S tímto už domácí nic neudělají, kotouč je ve středním pásmu.

59:28
    Gagner našel na levém kruhu Arcobella, jenž vystřelil do připravené vyrážečky Markstroma.

59:11
    Smutný oslavenec 33. narozenin ještě jednou opustil své brankoviště a za Smithe jde na led šestý hráč Kojotů.

59:11
    Coyotes se ještě nevzdávají, jenže Gagnerovu střelu Markstrom chytil a šance na bodový zisk Arizony už jsou téměř nulové.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.
    H. SEDIN - 1:3

58:51
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Velká škoda pro Arizonu, která zažívá stejné zklamání jako před čtyřiadvaceti hodinami. Daniel Sedin přihrál z obranného pásma HENRIKU SEDINOVI, jenž z červené čáry usměrnil puk do prázdné branky. Asistence: Daniel Sedin, Christopher Tanev.

58:39
    Domácí jsou v útočném pásmu, střela Doana ale byla zablokovaná.

58:23
    Mike Smith stejně jako včera míří za stavu 1:2 na střídačku a Arizona hraje v šesti.

57:38
    Stone vypálil zápěstím, Markstrom však zasáhl a Vrbata dostal puk z obranné třetiny.

57:30
    Dvě minuty a třicet vteřin před koncem třetí periody Vancouver vyhodil přes všechny čáry.

57:19
    Dahlbeckova střela byla sražena do ochranné sítě a následuje komerční přestávka.

Petr Kašpárek

Branky a nahrávky: 16. Ekman-Larsson (Vitale) – 15. Weber (D. Sedin, Vrbata), 57. Edler (Weber, Vrbata), 59. H. Sedin (D. Sedin, Tanev)

Arizona Coyotes: Smith (Domingue) – Stone, Ekman-Larsson, Moore, Dahlbeck, Gormley, Campbell – Doan (C), Chipchura, Gagner – Moss, Arcobello, Rieder – Erat, Korpikoski, Cunningham – Crombeen, Vitale, McGinn.
    Vancouver Canucks: Markstrom (Lack) – Tanev, Edler, Weber, Hamhuis, Bieksa, Sbisa – Burrows, H. Sedin (C), D. Sedin – Vrbata, Bonino, Higgins – Dorsett, Vey, Matthias – Hansen, Horvat, McMillan.

Rozhodčí: Leggo, Kowal – Galloway, Nowak