New Jersey – Los Angeles 1:3 (kon.) | Carolina – Chicago 1:3 (kon.) | Toronto – Minnesota 1:2 (kon.)
Ottawa – San Jose 5:2 (kon.) | Dallas – Buffalo 4:3 (kon.) | Calgary – Colorado 3:2 (kon.)
Edmonton – Winnipeg 1:4 (kon.)
New Jersey Devils
1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Los Angeles Kings
Úterý 24.03.2015, 00:05 • Prudential Center, Newark (kapacita 17625 míst) • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (02:40:18)

Největší čas na ledě: Greene 25:24 – Doughty 29:09

Branky a nahrávky: 23. Gomez (Gelinas, Severson) – 11. Sekera (Kopitar, Gáborík), 20. Toffoli (Gáborík, Kopitar), 46. Kopitar (Muzzin, Williams). Diváci: 15721. Rozhodčí: Walsh, St. Laurent – Cherrey, Nansen.

Dnešní zápas se vyvíjel podle předpokladů. Los Angeles byli především v první třetině velmi aktivní, první část hry vyhráli Kings na střely drtivým rozdílem 16:3 a především se dvakrát střelecky prosadili.

Skóre zápasu otevřel v 11. minutě slovenský obránce Andrej Sekera. V závěru první periody Devils dvakrát krátce po sobě faulovali a dvojnásobnou přesilovku využil po krásné kombinaci Tyler Toffoli.

New Jersey se ovšem povedl vstup do druhé třetiny, když se prosadil veterán Scott Gomez a vrátil tak svůj tým zpátky do zápasu. Kings ale hráli po celý zápas perfektně dozadu a soupeři toho moc dnes nepovolili.

Ve třetí třetině pak stvrdil vítězství Kings nejlepší hráč utkání Anže Kopitar, který dnes zaznamenal hned tři kanadské body a podílel se tak na všech gólech svého týmu. Los Angeles tak zvítězilo na ledě New Jersey 3:1.

60:00

59:40
    Hráči New Jersey se drží s pukem v útočném pásmu, kombinují ale pouze kolem mantinelu, odkud se dávají góly hodně těžko.

59:17
    Cammallerimu v rozhodující chvíli přeskočil puk hokejku!

58:52
    Marián Gáborík střílel do odkryté branky, jen o kousek minul. Kings ale šetří cenné vteřinky s pukem na polovině soupeře.

58:24
    Ďáblové si dokázali vytvořit slušný tlak, který zakončil Adam Henrique střelou z bezprostřední blízkosti Quickovy branky, brankář Kings ale odolal.

57:56
    Severson zavezl kotouč do útočného pásma a Schneider opouští svou branku, domácí to zkusí v šesti hráčích v poli!

57:14
    Navrátilec do sestavy Mike Richards se svou střelou neuspěl, na druhé straně se Devils dostali do postavení mimo hru.

56:55
    Merrillova dělovka od modré čáry nebyla vůbec povedená, kotouč se vrtěl, navíc neměl ani dostatečnou razanci.

56:24
    Gelinas je zpátky na ledě, domácí hrají v plném počtu.

56:17
    Až nyní budou moci domácí hráči vystřídat, když Schneider drží kotouč po střele Cartera, z Gelinasova trestu zbývá už jen 7 vteřin.

55:56
    Tvrdý projektil Doughtyho od modré čáry končí na zadním hrazení, Devils ještě nedokázali vyhodit.

55:20
    Kombinace hostů po ose Kopitar-Gáborík skončila střelou Jeffa Cartera, kotouč skončil sražen v rohu.

Adam Lacek

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Larsson, Merrill, Severson, Fraser, Gelinas – Henrique, Gomez, Bernier – Cammalleri, Zajac, Tootoo – Zubrus, Eliáš, Gionta – Boucher, Josefson, Matteau. Trenéři: Adam Oates a Scott Stevens.
    Los Angeles Kings: Quick (Jones) – Regehr, Doughty, Muzzin, Greene, Martinez, Sekera – Gáborík, Kopitar, Brown (C) – King, Carter, Toffoli – Clifford, Richards, Williams – Lewis, Shore, Nolan. Trenér: Darryl Sutter.

Rozhodčí: Walsh, St. Laurent – Cherrey, Nansen

Diváci: 15721