New Jersey – Los Angeles 1:3 (kon.) | Carolina – Chicago 1:3 (kon.) | Toronto – Minnesota 1:2 (kon.)
Ottawa – San Jose 5:2 (kon.) | Dallas – Buffalo 4:3 (kon.) | Calgary – Colorado 3:2 (kon.)
Edmonton – Winnipeg 1:4 (kon.)
Ottawa Senators
5:2 (1:0, 0:2, 4:0)
San Jose Sharks
Úterý 24.03.2015, 00:30 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL
    Hokejisté Ottawy se poprvé od 21. listopadu dostali na pozice, které zaručují postup do play-off.

Československá stopa
    Tomáš Hertl (SJS) 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:12 (03:23:25)

1. Mika Zibanejad (OTT) 2+0
    2. Alex Chiasson (OTT) 1+0
    3. Bobby Ryan (OTT) 0+3

Hokejisté Ottawy si mohou opět užívat vítězné hamburgery, kterými diváci zaházeli ledovou plochu. Sens totiž poráží San Jose 5:2 a v tabulce Východní konference poskočili na poslední postupové místo do play-off. Domácí přitom do třetí třetiny nastoupili s jednogólovým mankem, ale to hned ve 43. minutě vymazal svým druhým gólem v utkání Mika Zibanejad. V 53. minutě pak strhl vedení na stranu Senátorů Alex Chiasson, a když se o 71 sekund později prosadil i Jean-Gabriel Pageau, nebylo o vítězi zápasu téměř pochyb. Razítko na výsledek utkání pak dodal v čase 58:37 střelou do prázdné branky Mike Hoffman.

Střely na branku ve 3. třetině – 16:9, celkem – 36:31.

Dnešní utkání sledovalo 18193 diváků.

60:00

59:55
    Niemi ještě přerušuje hru po střele Condry.

59:01
    Poslední minuta utkání.

58:38
    Led je již uklizen, opět se hraje. Niemi je zpět v brance.
    Mike HOFFMAN - 5:2

58:37
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Po buly v obranném pásmu vysunul Legwand hráče s Jágrovým číslem 68, tedy MIKA HOFFMANA, který ho zavezl do opuštěné klece Sharks. Na led létají hamburgery. Asistence: David Legwand a Bobby Ryan.

58:28
    Icing Sens, hosté samozřejmě opět v šesti!

58:01
    Do konce už zbývají jen dvě minuty.

57:27
    Sharks hráli opět bez brankáře, ale nyní se bude vhazovat ve středním pásmu poblíž jejich modré čáry. Niemi tedy musí zpět do branky.

56:44
    Hosté to už zkoušeli s prázdnou brankou a toho málem využil Kyle Turris, který byl s pukem již v útočné třetině, ale trefil jen tyčku!

56:27
    Au! Hoffmanova bomba trefila do nohy před brankou clonícího Zibanejada. Ten nyní kulhá na střídačku.

56:12
    Bobby Ryan sebral kotouč hostujícímu obránci, ale už ho nedokázal procpat před branku na Zibanejada.

55:58
    Condra zavezl kotouč do útočného pásma a bekhendovou střelou donutil Niemiho přerušit hru. Ještě jedna reklamní přestávka.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 15. Zibanejad (Hoffman, Ryan), 43. Zibanejad (Ryan, Hoffman), 53. Chiasson (Stone, Ceci), 54. Pageau (Karlsson), 59. Hoffman (Legwand, Ryan) – 33. Pavelski (Burns, Marleau), 34. Tierney (Wingels, Nieto)

Ottawa Senators: Hammond (Driedger) – E. Karlsson (C), Methot, Ceci, Wiercioch, Gryba, Borowiecki – Chiasson, Turris (A), Stone – Ryan (A), Zibanejad, Hoffman – Lazar, Pageau, Condra – Z. Smith, Legwand, Greening. Trenér: Dave Cameron
    San Jose Sharks: Niemi (Stalock) – Braun, Vlasic (A), Burns, Dillon, Mueller – Pavelski, Thornton (A), M. Karlsson – Hertl, Tierney, Marleau (A) – Wingels, Couture, Nieto – Goodrow, B. Smith, Scott. Trenér: Todd McLellan

Rozhodčí: Pollock, Skilliter – Barton, Murchison

Diváci: 18193