Philadelphia – Chicago 4:1 (kon.) | Edmonton – Colorado 4:3 (kon.) | Calgary – Dallas 3:4 (0:1 po s.n.)
Edmonton Oilers
4:3 (3:0, 0:2, 1:1)
Colorado Avalanche
Čtvrtek 26.03.2015, 01:10 • Rexall Place, Edmonton • NHL

Ode mne je to pro tuto chvíli již vše, přeji Vám krásný zbytek dnešního večera. (03:47:22)

Zblokované střely: 19 – 15

Domácí celek nakonec v utkání bohatém na branky vítězí v poměru 4:3. Hosté dokázali v průběhu třetí periody srovnat skóre zásluhou gólu O'Reillyho, domácí však kontrovali gólem v přesilové hře, na který už hokejisté Colorada nedokázali odpovědět.

60:00

59:53
    Ale ještě mohlo být vyrovnáno! Poslední vteřiny zbývaly do konce periody když po levé straně ujel Iginla, poslal skákavý pas na střed, kam si sjel Tanguay, jenž protečoval kotouč na domácí branku. Reflexivní zásah Scrivense ale zastavil radost hostí.

59:40
    Edmonton vyhazuje puk daleko od své branky.

59:18
    Barrieho pokus od modré čáry zblokovali domácí do rohu.

59:10
    Hosté si celkem logicky berou oddechový čas a spřádají plány na vyrovnávací gól. Berra zůstává na střídačce, hosté posílají do hry šest hráčů do pole.

59:10
    Nepříjemnost pro domácí hokejisty přichází v poslední minutě třetí třetiny. Ve snaze o vyhození kotouče z pásma jej Justin Schultz (EDM) poslal mimo mantinely. Dvě minuty za zdržování hry pro domácí celek.

58:45
    Hosté to zkouší bez brankáře, Berra je na střídačce!

58:30
    Purcell pošetřil cenné vteřinky s pukem na holi ve středním pásmu.

58:00
    Dvě minuty dělí domácí hráče od výhry v tomto duelu.

57:31
    Další tvrdý projektil z hole Mitchella, domácí brankář vyráží.

57:15
    Stuart pálí mimo domácí klec. Tlak hostů se stupňuje.

56:55
    Závar před domácí brankou po střele Mitchella z mezikruží, Scrivens vyrazil puk pouze před sebe.

Daniel Kubelka

Branky a nahrávky: 5. Marinčin (Miller, Lander), 6. Eberle (Klefbom, Pouliot), 10. Hall (Lander, Miller), 51. Roy (Pouliot, Jakupov) – 26. Iginla (Barrie, O'Reilly), 31. Tanguay (O'Reilly, Landeskog), 45. O'Reilly (Tanguay)

Edmonton Oilers: Scrivens (Bachman) – Klefbom, Schultz, Marinčin, Fayne, Nikitin, Aulie – Pouliot, Nugent-Hopkins, Eberle – Purcell, Roy, Jakupov – Hall, Lander, Miller – Gazdic, Hendricks, Klinkhammer.
    Colorado Avalanche: Varlamov (10. Berra) – Guenin, Barrie, Hejda, Redmond, Stuart, Holden – Mitchell, Duchene, Iginla – Landeskog, O'Reilly, Tanguay – McLeod, Cliche, Everberg – Caron, Hamilton, Briere.

Rozhodčí: Kozari, L'Ecuyer – Cameron, Kovachik

Diváci: 16.839