Přerov – Vítkovice 5:2 (kon.) | Hr. Králové – Sparta 1:5 (kon.) | HC Plzeň – Č. Budějovice 5:3 (kon.)
HC ZUBR Přerov
5:2 (0:1, 2:0, 3:1)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 27.03.2015, 09:00 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • Mistrovství ČR - 8. třída

Tímto se s vámi loučím, budu se těšit na další shledání nad textovými onlajn přenosy z Mládežnického mistrovství České Republiky klubů, které v Hradci Králové bude probíhat až do neděle. Hezký zbytek dne! (11:01:02)

Souboj posledního týmu s prvním tedy nakonec ovládl překvapivě ten papírově slabší celek. Přestože Vítkovice první třetinu soupeře jasně přehrávaly, po zbylé dvě části neměly nárok na úspěch, když Zubři svému soupeři nasázeli hned pět branek.

60:00

59:34
    Zubří vyhazují puk z vlastní obranné třetiny a pomalu se mohou radovat z vítězství.

59:13
    Puk je za brankou Dobeše, tady je hotovo.

58:42
    Zápas už se hlavně dohrává, tady už moc hokejové krásy neuvidíme. Jinak se jí ale urodilo možná až příliš.

57:23
    Střela Dobši před beka končí tak dvacet čísel od levé tyče Dobeše. To už ale Zubry nemusí znepokojovat.

56:39
    A Přerovští si za svoje pochybení v obraně vyslechli od trenéra své. Nutno podotknout, že právem.

55:54
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Tak nakonec Vítkovice přece jen přidají alespoň symbolickou branku. Střelu JANA VOJTOVIČE z mezikruží sice dokázal Rachůnek ztlumit, ta nakonec přece jen ale skončila v síti. Asistence: Szymon Bieniek.

54:42
    A to ani i když se ostravští hokejisté drží v útočné třetině.

53:52
    A přece jen se Vítkovice ještě zkoušejí prodrat před Rachůnka, který tuhle třetinu neměl moc práce.

53:16
    A znovu je vítkovický gólman v permanenci. Spolu se svými spoluhráči teď musí odvracet jeden útok Přerova za druhým.

52:39
    Adam Popelka ale střelou na pravou tyč na Dobeše nevyzrál, ten se dobře přemístil a ránu pokryl.

52:39
    Ze skrumáže před Dobešem a úmyslném padnutí na puk vzniklo trestné střílení pro Zubry!

52:00
    Přerov právě vstřelil branku!
    A další zásah, je to již 5:1! DAVID DOBŠA si krásnou kličkou přes beka směrem na osu hřiště udělal prostor a zamířil přesně mezi betony Dobeše. Asistence: Daniel Indrák.

51:07
    A Zubři přece jen zužitkovali svůj tlak před brankou Dobeše. Už ve hře pět na pět Přerov tak usilovně dobýval klec vítkovického gólmana, až ADAM POPELKA odražený touš přece jen doklepal za čáru. Asistence: Petr Antoníček.

50:51

50:36
    Puk se odrazil k Danielu Indrákovi, který z hranice brankoviště snad natřikrát nedokázal propasírovat puk za Dobeše. Následně byl sražen Vítkovickými k zemi.

50:05
    Mlčákův přízemní pokus z hranice útočné třetiny končí na pravém betonu Dobeše.

Lukáš Štěrovský

Branky a nahrávky: 26. Šafránek (Antoníček), 27. Šafránek (Antoníček, Popelka), 48. Indrák (Barveníček), 52. Popelka (Antoníček), 52. Dobša (Indrák) – 4. Kylnár (Plánka), 56. Vojtovič (Bieniek)

HC ZUBR Přerov: Rachůnek (Postava) – Zeman, Lukačka, Mlčák, Svozil, Vohrabal – Popelka, Šimanský, Dobša, Indrák "C", Mohapl, Barveníček, Krupa, Šafránek, Antoníček. Trenér: Petr Školoud.
    HC Vítkovice Ridera: Dobeš – Kočí, Popelář, Řehák, Becher, Bieniek, Zapletal "C" – Šánek, Zajíc, Kylnár, Tvrdý, Vojtovič, Pastor, Moškoř, Plánka, Beránek, Vjačka. Trenér: Radoslav Kuřidým.

Rozhodčí: Král – Kuřítko, Lainka