Columbus – NY Islanders 4:3 (2:0 po s.n.) | Montreal – Washington 4:5 (0:1 po s.n.) | Ottawa – Tampa 2:1 (po pr.)
Detroit – Boston 2:3 (kon.) | Florida – Carolina 6:1 (kon.) | St. Louis – Calgary 4:1 (kon.)
Minnesota – NY Rangers 2:3 (kon.) | Chicago – Vancouver 3:1 (kon.) | Los Angeles – Edmonton 8:2 (kon.)
St. Louis Blues
4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Calgary Flames
Pátek 03.04.2015, 02:10 • Scottrade Center, St. Louis • NHL

Ode mě je to pro dnešní večer vše, v noci z neděle na pondělí se na Vás budu těšit při sledování očekávaného zápasu mezi Chicagem a St. Louis. Přeji Vám dobrou noc a opět u NHL na počtenou! (04:56:28)

Na dnešní utkání si do Scottrade Center našlo cestu 19 308 diváků.

3. Jaden Schwartz (STL) 1+1

Blues znovu postupují do bojů o Stanley Cup, v dnešním utkání jim k tomu stačil jediný bodík, ale domácí si to pojistili a po výhře 4:1 nad Calgary si na své konto připisují rovnou body dva. Hráči St. Louis měli fantastický vstup do utkání, už po šestasedmdesáti vteřinách se trefil Schwartz. Vstup do druhý třetiny byl v podání svěřenců kouče Hitchcocka ještě lepší než v té první, tentokrát se už po třinácti vteřinách po učebnicové akci prosadil Stastny. Flames dokázali rychle odpovědět, po Hudlerově přesném pasu se o snížení postaral Monahan. Pojistku pro Blues přidal tři minuty před koncem Lehterä a na konečných 4:1 pečetil gólem do prázdné branky Berglund.

60:00

59:46
    Blues už nikam nespěchají, zápas zakončí s pukem na holi za vlastní brankou Robert Bortuzzo.

59:00
    Hlasatel ve Scottrade Center ohlásil poslední minutu třetí třetiny a zároveň celého utkání.

58:56
    V krátkém časovém sledu je tu druhý icing Calgary.

58:39
    Gocova rána byla zablokována Matem Stajanem. Následně zahrávají Flames na zakázané uvolnění.
    Patrik BERGLUND - 4:1

57:55
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto! Jiří Hudler nechal po přejetí útočné modré puk za sebou. Volného kotouč se chopil Lehterä, přihrál ho PATRIKU BERGLUNDOVI, který bez problému trefil prázdnou branku. Asistence: Jori Lehterä, Paul Stastny.

57:29
    Hiller opouští branku, Flames to zkusí v šesti!
    Jori LEHTERÄ - 3:1

56:45
    Blues navyšují své vedení! Na hranici obranné třetiny přišel o puk Shore. Švédský útočník Berglund zajel s kotoučem na holi za branku Flames, kolem které se obtočil a pokusil se zakončit. Po smolném odrazu od Hillerova betonu se volného puku ujal JORI LEHTERÄ a uklidil ho za záda bezmocného gólmana. Asistence: Patrik Berglund.

56:19
    Backlund pořádně zatopil Widemanovi, když ho nepřesným pasem dostal do velkých problémů. Obránce Calgary o puk obral Oshie, nahrál Pietrangelovi, jehož rána jen těsně prosvištěla kolem pravé tyče branky Calgary.

55:30
    Souboj o puk u mantinelu nakonec vyhráli domácí, konkrétně Goc, který ho zaváží za bránu a vyčká si na čerstvé spoluhráče.

54:33
    Bouwmeesterova dělovka nepostrádala rasanci, přesnost však ano. Puk míří vysoko nad horní tyčku.

Vojtěch Tůma

Branky a nahrávky: 2. Schwartz (Oshie), 21. Stastny (Backes, Schwartz), 57. Lehterä (Beglund), 58. Berglund (Lehterä, Stastny) – 24. Monahan (Hudler, Gaudreau)

St. Louis Blues: Allen (Elliott) – Bouwmeester, Pietrangelo, Shattenkirk, Michálek, Jackman, Bortuzzo – Schwartz, Stastny, Oshie – Jaškin, Backes, Berglund – Jokinen, Lehterä, Rattie – Ott, Goc, Reaves
    Calgary Flames: Hiller (Ramo) – Engelland, Brodie, Russell, Wideman, Diaz, Schlemko – Gaudreau, Monahan, Hudler – Bouma, Backlund, Jones – Raymond, Granlund, Colborne – Bollig, Stajan, Shore

Rozhodčí: Mike Leggo, Dan O'Rourke – Brian Mach, Trent Knorr

Diváci: 19308 (vyprodáno)