Buffalo – Carolina 4:3 (kon.) | NY Rangers – Columbus 4:3 (po pr.) | Minnesota – Winnipeg 0:2 (kon.)
Vancouver – Los Angeles 2:1 (1:0 po s.n.) | San Jose – Dallas 1:5 (kon.)
New York Rangers
4:3 (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Columbus Blue Jackets
Úterý 07.04.2015, 01:00 • Madison Square Garden, New York (kapacita 18006 míst) • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (04:03:24)

Československá stopa v dnešním zápase:

Marko DAŇO (CBJ) – 1+0, 2 střely, čas na ledě 12:34

Hvězdy utkání:
    1. Derek STEPAN (NYR) – 2+1, 6 střel, čas na ledě 18:20, vítězný gól
    2. Henrik LUNDQVIST (NYR) – 29 úspěšných zákroků, 3 inkasované góly, úspěšnost zásahů 90,6%

Největší čas na ledě: Yandle 25:55 – Savard 28:06

Branky a nahrávky: 6. St. Louis (Hayes), 21. Girardi (Stepan, Kreider), 60. Stepan (Kreider, Miller), 65. Stepan (Yandle) – 18. Calvert (Morin), 35. Daňo (Anisimov, Wennberg), 49. Dubinsky (Foligno, Goloubef). Diváci: 18006 (vyprodáno). Rozhodčí: Romasko, Pollock – Devorski, MacPherson.

Strhující hokejovou podívanou jsme dnes měli možnost sledovat v newyorské Madison Square Garden! Rangers ukončili skvělou sérii devíti výher Columbusu v řadě a naopak se sami dokázali opět přiblížit zisku Prezidentovy trofeje pro vítěze základní části NHL.

Skóre dnešního zápasu otevřel v 6. minutě veterán Martin St. Louis, který uspěl z dorážky po Hayesově akci. Columbusu se ovšem ještě v závěru první třetiny podařilo srovnat, když se trefil Matt Calvert.

Skvělý vstup Rangers do druhé části hry přinesl zasloužený gólový úspěch, prosadil se obránce Dan Girardi. Modrokabátníkům se ale opět podařila vyrovnat hra a především také výsledek, když se po návratu z trestné lavice trefil slovenský útočník Marko Daňo.

V 49. minutě poslal poprvé Blue Jackets v dnešním zápase do vedení Brandon Dubinsky, na kterém byla po celý zápas vidět zvýšená motivace ukázat se svému bývalému zaměstnavateli. Poté už ale přišly chvíle domácích hráčů.

V poslední minutě při hře bez brankáře nejdříve spálil obrovskou příležitost Girardi, o chvíli později se ale podařilo srovnat Dereku Stepanovi, který tak 27 vteřin před koncem třetí třetiny poslal utkání do prodloužení.

Právě nastavený čas nabídl divákům opravdu strhující podávanou, domácí ustáli několik velkých šancí Columbusu až opět v závěrečné minutě udeřil kdo jiný, než Derek Stepan, který tak rozhodl o vítězství Rangers 4:3 po prodloužení!

Derek STEPAN - 4:3p

64:10
    Rangers právě vstřelili branku!
    Dnešní zápas má jasného hrdinu, DEREK STEPAN po vyrovnávací brance v poslední minutě základní hrací doby rozhoduje i prodloužení! Keith Yandle vystřelil od modré čáry, Kreider odclonil bránícího hráče a Stepan se tak ocitl tváří v tvář Bobrovskému, kterého dokázal prostřelit! Asistence: Keith Yandle.

64:01
    Začala poslední minuta prodloužení, v útočném pásmu se nyní usazuje dnes produktivní dvojice Stepan-Kreider.

63:34
    Před Anisimovem teď zívala prázdná branka, Lundqvist se ale neuvěřitelně dokázal přesunout a na poslední chvíli střelu ruského útočníka vyrazit!

63:17
    Dubinsky s Hartnellem se v útoku neprosadili, dopředu tak opět mohou mířit domácí hokejisté.

62:42
    Sergej Bobrovskij si připisuje další úspěšný zákrok proti střele kapitána domácích Ryana McDonagha.

62:20
    Utkání i v prodloužení pokračuje ve strhujícím tempu, Bobrovskij sice neudržel střelu Zuccarella, obránci Columbusu ale dostali kotouč do bezpečí.

61:53
    Matt Calvert dokázal tečovat nahození Wennberga mimo Lundqvistův dosah, kotouč se ale vykutálel mimo branku.

61:24
    Marc Staal se snažil natlačit s pukem až do branky, Bobrovskij ale svou svatyni uhájil.

60:53
    Jack Johnson se ocitl ve výborné šanci, ve kterého ale vychytal parádním zákrokem Henrik Lundqvist!

60:29
    Derek Stepan mohl po Girardiho přihrávce přidat i vítězný gól, z mezikruží ale netrefil prostor mezi třemi tyčemi.