NY Rangers – Ottawa 0:3 (kon.) | Philadelphia – Carolina 1:3 (kon.) | Montreal – Detroit 4:3 (po pr.)
Tampa – New Jersey 4:3 (po pr.) | Florida – Boston 4:2 (kon.) | St. Louis – Chicago 2:1 (kon.)
Nashville – Minnesota 2:4 (kon.) | Calgary – Los Angeles 3:1 (kon.) | Colorado – Winnipeg 1:0 (2:0 po s.n.)
Edmonton – San Jose 1:3 (kon.) | Vancouver – Arizona 5:0 (kon.)
Tampa Bay Lightning
4:3 (2:1, 1:2, 0:0 - 1:0)
New Jersey Devils
Pátek 10.04.2015, 01:30 • Tampa Bay Times Forum, Tampa • NHL

To je pro dnešek vše. Mějte hezký zbytek večera, na shledanou. (04:14:51)

3. Ondřej Palát (TBL) 0+3

Českého fanouška musí těšit také předvedená hra Ondřeje Paláta, který především ve spolupráci s Tylerem Johnsonem dělal hostujícím obráncům v hlavě vítr. S bilancí 0+3 vysílá přes Atlantický oceán jasnou zprávu ve tvaru: "Jsem ve formě!"

Z kádru Ďáblů se zápas povedl českému matadorovi Patriku Eliášovi, který svůj perfektní výkon podtrhl brankou ve 31. minutě. Doplnil tak ve střelecké listině hostí dvougólového spoluhráče Berniera.

Domácí berou dva body zcela zaslouženě. Celý zápas, vyjma dvouminutovky v závěru utkání, měli více ze hry. Rozhodující trefu zaznamenal Tyler Johnson, který dnes podal výborný výkon.

Tyler JOHNSON - 4:3p

61:22
    Tampa právě vstřelila branku!
    Domácí si vytvořili velký tlak. A nakonec takovou poměrně šťastnou trefou rozhodují o osudu dnešního klání. Konkrétně se o to zasloužil TYLER JOHNSON, jehož přihrávka z nulového úhlu trefila klečícího Setha Helgesona. Puk se odrazil od Helgesonovy nohy za bezmocného Keitha Kinkaida. Asistence: Ondřej Palát.

60:55
    Nikita Kučerov střílí nesmírně tvrdě a nesmírně nepřesně.

60:20
    Eliáš, Larsson, Greene. To jsou tři mušketýři momentálně povoláni ďáblem, aby odvrátili hrozbu porážky.

60:01

Do něho nastupují ve výhodnější pozici domácí. Zbývá jim 1:42 z přesilové hry. Podaří se ji jim využít?

Tak poměrně vlažná třetí perioda se rozjela až v závěrečných pěti minutách. Šance byli na obou stranách, skórovat mohli jak domácí, tak i hosté z New Jersey. Nepodařilo se, a tak budeme svědky prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:48
    Domácí připravili pozici pro dobrého kamaráda Stevena, který pálí tvrdě do Kinkaidovy hrudi.

Pavel Zeman

Branky a nahrávky: 7. Johnson (Kučerov, Palát), 10. Něstěrov (Johnson, Kučerov), 38. Stamkos (Palát, Hedman), 62. Johnson (Palát) – 6. Bernier (Henrique, Gomez), 31. Eliáš (Gionta), 38. Bernier (Henrique, Gomez)

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Hedman, Stralman, Carle, Witkowski, Barberio, Něstěrov – Drouin, Stamkos, Callahan – Palát, Johnson, Kučerov – Paquette, Filppula, Namestnikov – Morrow, Boyle, Brown.
    New Jersey Devils: Kinkaid (Schneider) – Green, Larsson, Fraser, Severson, Helgeson, Hrabarenka – Zubrus, Eliáš, Gionta – Henrique, Gomez, Brenier – Cammaleri, Zajac, Tootoo – Matteau, Josefson, Ruutu.

Rozhodčí: Hebert, Kozari – Knorr, Lazarowich.