Argentina – Paraguay 6:1 (kon.)
Argentina
6:1 (2:1)
Paraguay
Středa 01.07.2015, 01:30 • Estadio Municipal Alcaldesa Ester Roa Rebolledo (Concepción) • Copa América • Semifinále
    Složení účastníků bojů o medaile

Souboj dvou trenérů z Argentiny od úvodních minut vycházel lépe Gerardu Martinovi, jehož svěřenci otevřeli skóre již po čtvrthodině hry a ve 27. minutě svůj náskok dokonce zdvojnásobili. Paraguay ale utkání nezabalila a krátce před odchodem do kabin vstřelila kontaktní gól.

Po změně stran už ale hrálo prim jen jedno mužstvo a Argentinci si na startu druhé pětačtyřicetiminutovky rychle vypracovali pohodlný třígólový náskok. Jenže Paraguay nestíhala své soupeře pokrývat ani nadále a v závěru utkání inkasovala další dvě branky.

Utkání tak skončilo překvapivě vysokým vítězstvím Argentiny, která svého soka při cestě do finále naprosto a bez sebemenší lítosti rozstřílela. Paraguay si zahraje pouze o bronz. (03:28:59)

Je dobojováno! Druhým účastníkem finále Copa América se po bohatém střeleckém představení stala Argentina.
    Argentina deklasovala Paraguay a zcela po zásluze postupuje do finále

90+1

90
    Brazilský arbitr Sandro Ricci se rozhodl nastavit druhý poločas o jednu minutu.

89
    Paraguayští fotbalisté vybojovali rohový kop, jehož rozehrávku si vzal na starost Óscar Romero, prezentoval se však přetaženým centrem.

88
    V rozporu s pravidly si v soboním souboji o míč počínal Bobadilla a hlavní arbitr mu odpískal nedovolený zákrok.

86
    Míč od rohového praporku vyslal do vápna Banega, ale jeho centr dolétl jen na hlavu jednoho z bránících hráčů, který míč odvrátil do bezpečí.

85
    Di María vyprodukoval zajímavý centr do pokutového území, který defenziva Paraguaye odvrátila na rohový kop.
    Gonzalo HIGUAÍN - 6:1

83
    Argentina právě vstřelila branku!
    Je to tak, kanonáda Argentinské reprezentace nebere konce! Lítost či soucit nemá se svými protihráči ani střídající GONZALO HIGUAÍN, který se prosadil takřka okamžitě po svém příchodu na hřiště, když se k němu v pokutovém území dokutálel odražený míč, který levou nohou poslal za Villarova záda.

82
    Střídání v týmu Argentina: ze hřiště odchází Sergio Agüero, přichází Gonzalo Higuaín.
    Sergio AGÜERO - 5:1

80
    Tohle už zavání vysokým debaklem Paraguaye, který právě inkasovala pátou branku! Na centr z levé strany si naskočil SERGIO AGÜERO a míč usměrnil hlavou do sítě s naprostou přesností z hranice malého vápna.

79
    Na opačné straně se útočného faulu dopustil Barrios a s míčem tak budou moci kombinovat opět fotbalisté Argentiny.

78
    Messi se obloučkem pokusil v pokutovém území oslovit jednoho ze spoluhráčů, ale míč doskákal jen do náruče Villara.

77
    Střídání v týmu Argentina: ze hřiště odchází Javier Mascherano, přichází Fernando Gago.
    Statistika držení míče a procentuální vyjádření průběhu hry

Lukáš Jasoněk

Branky: 15. Rojo, 27. Pastore, 47. di María, 53. di María, 80. Agüero, 83. Higuaín – 43. Barrios

Karty:   12. Rojo (ARG), 13. Biglia (ARG) – 13. Cáceres (PAR), 30. Silva (PAR), 60. Ortiz (PAR)

Argentina: Romero – Zabaleta, Demichelis, Otamendi, Rojo – Pastore (73. Banega), Mascherano (77. Gago), Biglia – Messi, Agüero (82. Higuaín), di María
    Náhradníci: Casco, Banega, Marchesín, Gago, Lamela, Higuaín, Lavezzi, Tevez, Pereyra, Guzmán, Roncaglia.
    Trenér: Gerardo Martino (ARG)

Paraguay: Villar – Pablo Aguilar, Da Silva, Bruno Valdez, Piris – González (27. Bobadilla), V. Cáceres, Ortiz, Benítez – N. Valdez (56. Óscar Romero), Santa Cruz (30. Barrios)
    Náhradníci: Barrios, Bobadilla, M. Cáceres, Balbuena, Silva, Óscar Romero, Ortigoza, Molinas, Aguilar, Martínez, Samudio.
    Trenér: Ramón Díaz (ARG)

Rozhodčí: Ricci – De Carvalho, Pereira (vš. BRA)