Slavia – Sparta 3:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 2:3 (kon.)
3:5 (1:2, 0:2, 2:1)
HC Sparta Praha
Čtvrtek 30.07.2015, 11:45 • ZS Eden • Přípravné zápasy juniorů

Z mé strany je to prozatím vše, loučím se s vámi a v podvečer se těším na počtenou u atletické Diamantové ligy ze Stockholmu. (14:20:03)

Úvodní derby letošní sezóny je za námi. Viděli jsme pohledný hokej plný šancí a branek. Z vítězství se nakonec radují sparťané, kteří získali rozhodující náskok ve druhé třetině, po níž vedli již 4:1.

59:40
    Sparťané dostali puk do středního pásma, branku už asi neuvidíme.

59:07
    Hraje se v rohu kluziště za Pírsovou klecí.

58:57
    Téměř minuta do konce. Uvidíme buly v pásmu Sparty.

57:55
    Obraně Slavie ujel Hozák, který ale pálil jen do ochranné sítě.

56:01
    Ihned po buly pálil Sládek, trefil ale jen clonícího hráče.

55:46
    Nestrašil se prokličkoval až do útočné třetiny, jeho pokus ale našel Pírs v lapačce.

54:19
    Kašek se dostal k odraženému puku mezi kruhy, bekhendem ale zamířil mimo.

53:54
    Další útok Sparty zastavuje ofsajd.

52:46
    Sparta právě vstřelila branku!
    Marek Pulkrab našel přihrávkou napříč brankovištěm neomylně MARTINA ŠŤASTÉNHO, který zavěsil přesně pod břevno – 5:3 pro Spartu! Asistence: Marek Pulkrab, Tomáš Jandus.

52:16
    Tejral zblokoval pokus jednoho z Holešovických a vyhazuje. Slavia je ve čtyřech.

51:43
    Josefus (SLA) dostává dvě minuty za podražení a uvidíme přesilovku Sparty pět na tři.

51:15
    Kulda mohl definitivně rozhodnout utkání ve prospěch Sparty, po přihrávce zpoza branky pálil z první, Frodl se ale skvěle přesunul a puk z brankové čáry vykopl.

50:15
    Bušek (SLA) jde na trestnou lavici za faul kolenem.

49:21
    Ječný se chytrou otočkou zbavil protihráče a vypálil, Pírs zasahuje betonem.

Adam Kolář

Branky a nahrávky: 15. Heldák (Ječný, Zderadička), 43. Sládek (Šmerha), 44. Zderadička (Vyskočil, Tejral) – 11. T. Jandus (Knobloch), 17. T. Jandus (Havel, Šťastný), 31. Jaššo (Kulda), 32. Havel (Pulkrab), 53. Šťastný (Pulkrab, T. Jandus)

HC Slavia Praha: Frodl (Dubský) – Straka, Novák, Hutár, Valík, Hůla, Zderadička, Bušek, Chvála – Tejral, Vyskočil, Valko, Josefus, Kašek, Mareček, Sládek, Šmerha, Nestrašil, Heldák, Ječný, Suda
    HC Sparta Praha: Pírs (Nahodil) – Šťastný, Kalina, Vlad, M. Jandus, Vacek, Knobloch, T. Jandus, Pulkrab, Havel, Polesný, Klindera, Hozák, Jaššo, Lojka, Kulda