Dynamo – Ufa 2:0 (kon.) | Zenit – Samara 1:3 (kon.) | Spartak – Machačkala 1:2 (kon.)
FK Spartak Moskva
1:2 (0:1)
Anži Machačkala
Sobota 29.08.2015, 18:30 • Stadion Lokomotiv, Moskva. Kapacita: 30,075 diváků. • Ruská Premier Liga • 7. kolo

Je dobojováno. Spartaku se podařilo přetavit tlak ve třiapadesáté minutě ve vyrovnávací branku, když se z penalty trefil D. Kombarov. Hosté se bránili ze všech sil, ale tlaku domácích odolali. Navíc v šestaosmdesáté minutě udeřil hlavou po rohovém kopu Žirov a poslední Anži Machačkala překvapivě sebrala Spartaku všechny tři body za výhru na jeho stadionu 2:1. (20:28:39)

90+4

90+3
    Žlutou kartu dostává Sergej Pesjakov (Anži Machačkala).

90+3
    Pesjakov měl štěstí po hlavičce K. Kombarova, který mířil hlavou jen těsně vedle levé tyče hostující branky,

90+1
    Útočnou snahu Spartaku zastavil útočný faul. U míče tak budou hostující fotbalisté.

90
    Hlavní rozhodčí přidá k odehraným devadesáti minutám další čtyři navíc.

89
    Ananidze se pokusil Pesjakova obstřelit technickou střelou, avšak jeho pokus skončil vedle levé tyče.

88
    Střídání v týmu FK Spartak Moskva: ze hřiště odchází Ivelin Popov, přichází Rômulo.
    86. Alexandr ŽIROV - 1:2

86
    Machačkala právě vstřelila branku!
    Tak to je pro Spartak velký šok. Na míč z rohového kopu vyskočil nejvýše ALEXANDR ŽIROV, který posílá Machačkalu do vedení 2:1.

85
    Nyní jsou to hosté, kdo tvoří hru. K. Kombarov musel odvracet centr do zámezí.

83
    Anži měla k dispozici rohový kop. Míč letěl na přední tyč, kde balón odvrátil jeden z domácích stoperů.

81
    Domácí mají přibližně dvanáct minut i s nastavením na to, aby s výsledkem něco udělali, nechtějí-li remizovat s poslední Machačkalou.

79
    Domácí kombinují na polovině svého soupeře, ale ke střeleckým pokusům se nyní nemohou fotbalisté v červených dresech dostat.

78
    Po útočném faulu budou rozehrávat hostující hráči, kteří si tak na chvíli odpočinou od tlaku Spartaku.

76
    Hosté měli štěstí. Domácí Popov pálil ve výborné pozici. Jeho pokus dokázal vyrazit pozorný Pesjakov přímo k Zé Luísovi, jehož střelu zablokovala obrana Anži.

74
    Spartak operoval před vápnem Machačkali, ale Pesjakov nemusel zasahovat.

72
    Střídání v týmu FK Spartak Moskva: ze hřiště odchází Jura Movsisjan, přichází Džano Ananidze.

Alan Šrámek

Branky: 53. D. Kombarov (pen.) – 27. Ebecilio (H. Almeida), 86. Žirov (Leonardo)

Karty:   29. I. Popov (SPM) – 16. H. Almeida (MCK), 29. Ebecilio (MCK), 70. Mkrtčjan (MCK), 71. Žirov (MCK), 90+3. Pesjakov (MCK)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 7:4.
    FK Spartak Moskva: Rebrov – K. Kombarov, Tasci, Bocchetti, D. Kombarov – I. Popov (88. Rômulo), Glušakov, Širokov, Promes – Luís, Movsisjan (72. Ananidze).
    Náhradníci: Mitrjuškin – P. Jakovlev, Ananidze, Paršivljuk, Granat, Makejev, Rômulo, Özbiliz.

Anži Machačkala: Pesjakov – Ješčenko, Lazić, Gadžibekov, Žirov, Tigijev – Haruna (46. Majewski), Mkrtčjan, Ebecilio (64. Moutari), Leonardo – H. Almeida.
    Náhradníci: Pomazan, Dženetov – Zotov, Maximov, Moutari, Serderov, Agalarov, Tagirbekov, Majewski, Chadarcev, Dibirgadžijev.