Jokerit – CSKA Moskva 3:0 (kon.) | Jaroslavl – Kazaň 3:1 (kon.) | Petrohrad – N.Novgorod 1:3 (kon.)
Spartak Moskva – Toljatti 1:3 (kon.)
SKA Petrohrad
1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
Torpedo Nižnij Novgorod
Sobota 29.08.2015, 16:00 • Ice Palace • KHL

To je tedy z utkání, ve kterém padl loňský mistr KHL vše, loučím se s vámi a napočtenou při dalších hokejových přenosech. (18:24:41)

Torpedo v poslední třetině navýšilo vedení na rozdíl dvou gólů. Ubránilo se tvrdému tlaku SKA a především zásluhou svého gólmana již neinkasovalo. Zápas tedy končí jejich tříbodovou výhruo.

59:45
    Vhazuje se navíc ve středním pásmu, Petrohradští byli nachytáni v útočném postavení v brankovišti

59:45
    Dalekonosnou střelu lapil Proskurjakov a schoulil se do klubíčka, aby na něj nikdo nemohl.

59:32
    Petrohrad hraje bez gólmana se šesti hráči v poli. Novgorod vyhazuje na zakázané uvolnění.

59:04
    Chytré vyhození Torpeda nekončí zakázaným uvolněním, hraje se dál.

58:24
    Hosté parádně brání a odrážejí útoky již na modré čáře.

57:42
    Torpedo šetřilo čas v útočné třetině, když drželi puk u mantinelu a soupeřili o něj.

57:03
    Domácí byli vykázáni z útočné třetiny.

56:50
    Petrohrad se opět usazuje v pásmu a tlačí se k bráně.

56:22

55:56
    Do třetice všeho dobrého, domácí opět vyhazují.

55:36
    A další vyhození SKA.

55:09
    Teprve nyní Petrohrad vyhazuje puk.

54:40
    Času přesilové hry se snaží hosté využít na plno a držet puk v útočném pásmu.

54:22
    Šipačjov (PET) dostává dvouminutový trest.

54:06
    Torpedo nyní ohrozilo gólmana jen slabou střelou.

Antonín Domanický

Branky a nahrávky: 10. Šipačjov (Jakovlev, Čudinov) – 5. Iljin (Spang, Frolov), 17. Pepeljajev (Frolov, Galuzin), 41. Klinberg (Videll, Jegoršev)

SKA Petrohrad: Ježov (Koskinen) – Chafizulin, Čudinov, Rukavišnikov, Jakovlev, Kalinin, Judin, Bělov – Lindström, Kovalčuk, Kablukov – Ketov, Dadonov, Šipačjov – Chochrjakov, Arťuchin, Burdasov – Grebešnikov, Ponikarovskij, Chacej.
    Torpedo Nižnij Novgorod: Proskurjakov (Lisutin) – Jegoršev, Pepeljajev, Chomitskij, Piganovič, Spang, Budkin, Kondraťjev – Dvurečenskij, Potapov, Kuljomin – Galuzin, Videll, Klingberg – Ashton, Mozer, Sjomin – Kosticin, Iljin, Frolov.

Rozhodčí: Gofman, Ravodin – Metalnikov, Sirotkin