Třinec – K. Vary 2:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Chomutov 2:1 (kon.) | Litvínov – Liberec 2:5 (kon.)
Plzeň – Pardubice 4:2 (kon.) | Mountfield HK – Olomouc 2:0 (kon.) | Kometa Brno – Vítkovice 2:3 (kon.)
HC Kometa Brno
2:3 (2:0, 0:1, 0:2)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 30.10.2015, 18:00 • DRFG Arena • Tipsport extraliga • 15. kolo

Ode mě je to pro dnešek všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek pátečního večera. (20:19:57)

Utkání tedy nakonec překvapivě vítězí hokejisté Vítkovic, kteří se poprvé v zápase dostali do vedení až v 58. minutě po samostatném úniku Jiřího Burgera, kdy už to vypadalo, že utkání spěje do prodloužení. Brněnští fanoušci, kteří dnes vyprodali DRFG Arenu, odcházejí domů rozladění o to víc, že utkání se vyvíjelo pro domácí Kometu víc než dobře. Modrobílí ovládli první třetinu poměrem 2:0, v následujících dvou periodách ale branku nepřidali a sami naopak inkasovali. Kometa tak prohrála s Vítkovicemi šesté vzájemné soutěžní utkání v řadě.

59:56
    Kotouč je ve středním pásmu a je rozhodnuto.

59:45
    Káňa to zkusil z úhlu, Dolejš zakročil.

59:20
    Modrobílí jsou usazení v útočném pásmu, zatím se však nepropracovali ke střele.

58:51
    Marek Čiliak zůstává na střídačce, Kometa to zkouší v šesti.

58:51
    Logické rozhodnutí trenéra Aloise Hadamczika, který si bere oddechový čas.

58:51
    Po zakázaném uvolnění Vítkovic dostávají domácí šanci na to vytvořit si tlak.

58:25
    Fanoušci Komety ženou své oblíbence za vyrovnáním, ale těm se zatím vůbec nedaří dostat se do blízkosti Dolejše.

58:04
    Vandas si najel na pravý kruh a vypálil, Čiliak byl se svým pravým betonem připravený.

58:00
    Začaly se poslední dvě minuty třetí třetiny.
    Jiří BURGER - 2:3

57:41
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Dvě minuty před koncem normální hrací doby hosté obracejí stav utkání a poprvé dnes vedou. JIŘÍ BURGER se dostal do samostatného brejku, který zakončil střelou mezi Čiliakovy betony.

56:58
    Oleszovi se nejen povedlo vyvézt puk z vlastního obranného pásma, a dostat tak svůj tým z tlaku, ale následně se i dostal k ohrožení Čiliakovy brány. Vecpal se před brankáře Komety, jehož ovšem nepřekonal.

56:10
    Kometa v tlaku. Kuboš dvakrát napřáhl na modré, ale ani jednou jeho střela k Dolejšovi přes hradbu těl neprošla.

55:26
    Vondráček se sice protáhl přes Vandase, následný střelecký pokus mu ovšem nesedl.

Dnešnímu utkání přihlíží vyprodaná DRFG Arena (7700 diváků).

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 9. Káňa (Hruška, Kuboš), 15. Vondráček (Mrázek, H.Zohorna) – 29. Szturc (Strapáč, Pastor), 44. Kucsera (Pastor, Kolouch), 58. Burger

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kaberle, Spang, Hanzlík, Kováčik, Malec, Kuboš, Dujsík – Káňa, Hruška, Němec – Mrázek, H. Zohorna, Vondráček – Burian, Čermák (C), Svoboda – Raška, Dočekal, R. Zohorna.
    HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Kantor) – Kudělka, Štencel, Štich, Sloboda, Pastor, Kovář, Klok – Szturc, Strapáč, Olesz – Kucsera, Kolouch, Vandas – Burger (C), Balán, Zdráhal – Gřeš, Hlinka, Káňa.

Rozhodčí: Pešina, Horák – Kis, Lučan

Diváci: 7700 (vyprodáno)