Carolina – Tampa 3:4 (kon.) | Montreal – Winnipeg 5:1 (kon.) | NY Islanders – Buffalo 1:2 (kon.)
Anaheim – Nashville 4:2 (kon.)
Montreal Canadiens
5:1 (2:0, 3:0, 0:1)
Winnipeg Jets
Pondělí 02.11.2015, 01:00 • Bell Centre, Montreal • NHL

Ode mne je to pro dnešek definitivně vše. Za pozornost a přízeň vám děkuje Jaroslav Svoboda. (04:15:40)
    Ať tak či tak, v Bell Centre se po utkání mohlo slavit, stejně jako všude jinde v Montrealu. Vyhráli totiž nejen Canadiens, ale nakonec i v již zmiňovaném utkání play-off MLS ve fotbale i Montreal Impact...

Good thing I'm not a jets fan! #jetsdontwinfootballorhockey #gohabsgo #mtl #bleublancrouge #lescanadiens

Video zveřejněné uživatelem Kate MacKenzie (@its_me_katie_mac),

A zatímco pro většinu fanoušků byla nejkrásnější částí večera domácí výhra Habs, v tomto případě fanynka dala přednost prostě Hot Dogu...

Best part of the game – the hot dogs with the perfectly grilled buns.

Fotka zveřejněná uživatelem jlabossiere (@jlabossiere),

Tak dle oficiálních zápisů ještě došlo k doplnění a úpravě statistik. U branky Davida Desharnaise byla původně hlášená asistence Nathana Beaulieu změněna na druhou nahrávku, první pak připsána Tomáši Fleischmannovi. Ostatní góly zůstávají beze změny.

Takže Tomáš Fleischmann nakonec tříbodový za dvě branky a jednu asistenci, výtečný výkon českého útočníka.

3. Paul Byron (MTL) 1+0

Dnešní utkání v Bell Centre sledovalo 21 288 diváků, což znamená jediné – VYPRODÁNO.

Souboj dvou doposud vítězných brankářů tak zcela jasně vyzněl pro Mikea Condona, který zastoupil zraněného Careyho Price na jedničku, pustil jen jedinou branku a znovu udržel úspěšnost necelých 95 procent.

To Michael Hutchinson na své předchozí perfektní výkony nenavázal a po 23 minutách hry a čtyřech inkasovaných brankách si balil kufry a místo něj se do brankoviště postavil Ondřej Pavelec. I díky němu pak zápas neskončil větším rozdílem, Pavelec pustil již jen jediný kotouč za svá záda a stejně jako Condon atakoval úspěšnost 95 procent.

MTL: Paul Byron (4 hity)
    WPG: Dustin Byfuglien a Anthony Peluso (5 hitů)

Nejvíce zblokovaných střel
    MTL: Alexej Jemelin (5 zbl. střel)
    WPG: Toby Enström (4 zbl. střely)

Nejvíce času na ledě
    MTL: Andrej Markov (24 minut a 41 vteřin)
    WPG: Dustin Byfuglien (22 minut a 30 vteřin)

Statistiky brankářů
    MTL: Mike Condon (60 minut, 18 zásahů, 1 gól, 94,7%)
    WPG: Michael Hutchinson (23 minut, 5 zásahů, 4 góly, 55,6%)
    WPG: Ondřej Pavelec (37 minut, 16 zásahů, 1 gól, 94,1%)

Montreal tak setrvá na pozici nejlepšího týmu NHL, v kanadském derby urval vítězství, na kterém měl lví podíl i český forvard Tomáš Fleischmann. Ten ke dvěma asistencím z minulého utkání dnes přidal rovnou dvě branky.

Je konec! Montreal zvládl domácí duel s Jets a s přehledem vyhrál 5:1 po třetinách 2:0, 3:0 a 0:1, když klíčový byl hlavně úvod druhé třetiny, kdy Habs udeřili dvakrát zásluhou branek Fleischmanna a Desharnaise.

59:55
    Prudká přihrávka před branku, na ní Galchenyuk nedosáhl.

59:40
    Kotouč v rohu kluziště u Pavelcovy branky.

59:13
    A právě Fleischmann ještě pálí na Pavelce, ten si s jeho pokusem poradil.

59:00
    Fleischmann znovu na ledě a Canadiens v útoku.

58:43
    Ještě jeden výpad hostů, u mantinelu se k puku dostal Scheifele, ale nic nevymyslel.

58:32
    Ofsajd domácích.

Jaroslav Svoboda

Branky a nahrávky: 7. Byron (Mitchell, Petry), 17. Fleischmann (Desharnais, Jemelin), 21. Fleischmann (Weise, Desharnais), 24. Desharnais (Fleischmann, Beaulieu), 38. Eller (Markov, Subban) – 54. Thorburn (Scheifele, Ehlers)

Montreal Canadiens: Condon (Tokarski) – Markov, Subban, Jemelin, Petry, Beaulieu, Gilbert – Pacioretty, Plekanec, Gallagher – Eller, Galchenyuk, Flynn – Fleischmann, Desharnais, Weise – Byron, Mitchell, Smith-Pelly
    Winnipeg Jets: Hutchinson (24. Pavelec) – Enström, Byfuglien, Chiarot, Myers, Stuart, Trouba – Ladd, Little, Wheeler – Perreault, Scheifele, Ehlers – Burmistrov, Lowry, Stafford – Petan, Copp, Thorburn

Rozhodčí: Hebert, Kozan – Alphonso, Sericolo

Diváci: 21288