Pittsburgh – Montreal 4:3 (2:0 po s.n.) | Anaheim – Edmonton 3:4 (po pr.)
po s.n. (2:0)
Pittsburgh Penguins
4:3 (2:1, 0:2, 1:0 - 0:0)
Montreal Canadiens
Čtvrtek 12.11.2015, 01:30 • Consol Energy Center, Pittsburgh (kapacita 18387 míst) • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového pracovního dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (04:38:14)

Největší čas na ledě: Letang 28:15 – Subban 25:42

Branky a nahrávky: 1. Dupuis (Crosby, Bennett), 20. Määttä (Kessel, Malkin), 54. Hörnqvist (Crosby, Letang), rozh. náj. Perron – 5. Markov (Subban, Plekanec), 28. Gallagher (Pacioretty), 35. Flynn (Mitchell, Subban). Rozhodčí: Skilliter, Joannette – Cormier, Driscoll. Diváci: 18455.

Strhující utkání jsme dnes měli možnost sledovat v Pittsburghu. Skóre zápasu otevřel už po 13 vteřinách hry po výborné přihrávce od Crosbyho Pascal Dupuis. Canadiens si s odpovědí nedali dlouho načas, už v 5. minutě využil přesilovou hru Andrej Markov.

V závěru první třetiny ovšem poslal Tučňáky opět do vedení Olli Määttä, který lehce tečoval Kesselovu střelu. Druhá část hry se nicméně Pittsburghu vůbec nevyvedla, domácí hráči se zmohli na jedinou střelu.

Montreal tak v prostředním dějství zaslouženě otočil stav zápasu na svou stranu. V 28. minutě nejdříve vyrovnal Brendan Gallagher, o chvíli později se pak prosadil také Brian Flynn.

Ve třetí třetině Penguins opět výrazně přidali a nakonec se dočkali vyrovnání, když se v 54. minutě trefil Patric Hörnqvist. Šlo se do prodloužení, ve kterém Pittsburgh nevyužil přesilovou hru, Letang trefil pouze tyč.

Rozhodnout tak musely až samostatné nájezdy, které jasně ovládli Penguins. David Perron se Sidney Crosbym přisoudili vítězství Pittsburghu, Montreal se musí spokojit s jedním bodem.

David PERRON - 4:3

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Pittsburgh Penguins.
    Autorem vítězné branky je DAVID PERRON.

2. série
    2:0
    Sidney Crosby vystřihl také bekhendový blafák, na který byl Condon krátký!

2. série
    1:0
    Ani David Desharnais neprostřelil Fleuryho, který předvedl zákrok á la Dominik Hašek.

1. série
    1:0
    David Perron zvolil tradiční bekhendový blafák a posílá Penguins do vedení!

1. série
    0:0
    Alex Galchenyuk neuspěl, Fleury mu vypíchl puk z hokejky ještě dříve, než stihl něco vymyslet.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani pětiminutové prodloužení nerozhodlo o vítězi dnešního utkání. Pittsburgh byl vítězství opravdu blízko, Tučňáci ale nevyužili přesilovou hru 4 na 3. Nejblíže gólu byl Kris Letang, který nastřelil tyč. Rozhodnout tak budou muset samostatné nájezdy, které začnou za malou chvilku.