Toljatti – Petrohrad 2:3 (po pr.) | Kazaň – Spartak Moskva 6:1 (kon.) | CSKA Moskva – Chabarovsk 2:0 (kon.)
Čerepovec – Vladivostok 4:5 (0:1 po s.n.) | Jokerit – Soči 2:5 (kon.) | Riga – Jaroslavl 0:3 (kon.)
Ak Bars Kazaň
6:1 (0:1, 3:0, 3:0)
Spartak Moskva
Čtvrtek 26.11.2015, 17:00 • TatNeft Arena • KHL

Ak Bars Kazaň rozdrtil svého soupeře 6:1, když po první třetině prohrával 0:1. Kazaňští se ale nevzdali a v posledních dvou třetinách naprosto jasně ovládli utkání. Hattrickem se blýskl Vladimir Tkačjov. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. (19:17:18)

Vladimír TKAČJOV - 6:1

59:27
    Kazaň vstřelila branku!
    Ještě jedna branka, kterou VLADIMIR TKAČJOV dokončuje hattrick. Po skvělé křižné přihrávce zakončoval do odkryté branky. Asistence: Jakov Rylov, Michajl Varnakov.

58:55
    Spartak by rád ještě vstřelil čestnou branku, ale už jsou u kotouče opět domácí.

58:13
    Ještě velká šance Mollera, ale po přihrávce Azevedo trefil jen břevno Engrenovy branky.

57:59
    Domácí už zápas kontrolují a míří ke třem bodům.

56:55
    I po skončení přesilovky se drží v útoku hosté a přihrávají si, nicméně kvalitnější zakončení chybí.

56:05
    Hosté v plném počtu a zahrají si krátkou přesilovku.

54:58
    Při hře 4 na 4 jsou aktivnější hosté a něco se snažil vymyslet i Lukáš Radil, leč nepodařilo se.

54:29
    Na dvě minuty si odpočine i domácí Stěpan Zacharčuk.

54:05
    Dvě minuty za faul vysokou holí obdržel Aleksander Vasiljev.

53:51
    Igor Levickij Garipova nedokázal prostřelit.

53:01
    Lukojanov teď pouze zavezl puk do útočného pásma a odjel střídat.

51:58
    Pěkný hit v útočné třetině předvedl Nikita Li.

51:27
    Do útoku se řítil Leščenko, ale byl zastaven obranou Kazaně.

50:49
    Střela Oscara Mollera končí mimo.

50:20
    Zacharčuk na poslední chvíli zachytil puk na útočné modré, takže se mohlo pokračovat v útočení, nicméně k ničemu zásadnímu to nevedlo.

Pavel Černý

Branky a nahrávky: 23. Obuchov (Moller), 24. Azevedo (Varnakov, Gluchov), 29. Tkačjov (Čibisov, Lukojanov), 45. Varnakov (Jarulin, Azevedo), 47. Tkačjov (Čibisov), 60. Tkačjov (Rylov, Varnakov) – 1. Radil (Šafigulin)

Ak Bars Kazaň: Garipov (Rynnas) – Zacharčuk, Wilson, Jarulin, Rylov, Kornějev (A), Tokranov – Čibisov, Lukojanov, Tkačjov – Obuchov, Moller, Azevedo – Gluchov, Malychin, Musin – Golubjov, Svitov (C), Archipov
    Spartak Moskva: Engren (Ivannikov) – Genoway, Jermakov, Gilroy, Sorokin, Bělov, Dyblenko (A), Korobov, Baldajev – Radil, Šafigulin, Glazačev – Potapov (C), Bodrov (A), Klimenko – Leščenko, Vasiljev, Šmeljov – Li, Voronin, Levickyj

Rozhodčí: Gašilov, Gusev – Majtak, Pronskich