Kometa Brno – Havlíčkův Brod 4:3 (kon.) | Olomouc – Šumperk 3:8 (kon.) | Kladno – Slavia 1:4 (kon.)
Vsetín – Warriors Brno 5:1 (kon.) | K. Vary – Liberec 6:2 (kon.) | Jihlava – Žďár n/S 4:3 (1:0 po s.n.)
Chomutov – Písek 12:1 (kon.) | Třinec – Mountfield HK 5:1 (kon.) | HC Plzeň – Sparta 4:3 (kon.)
Zlín – Pardubice 0:0 (odl.) | Havířov – Opava 3:1 (kon.)
HC Kometa Brno
4:3 (1:2, 1:0, 2:1)
BK Havlíčkův Brod
Čtvrtek 26.11.2015, 11:30 • Sportcentrum Lužánky • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Rozhodly dvě rychlé branky na začátku třetí třetiny, kdy se dvakrát prosadil Čajkovič. Pak už modrobílá družina kontrolovala výsledek a mnoho soupeři nepovolila. Tolik tedy zápas mladšího dorostu, díky za pozornost a příště zase napočtenou. Pěkný zbytek dne. (13:43:51)

Víc už se v tomto zápase nestane Brod se dostal do hry pozdě, sice využil power play a přesilovku, ale bylo to pozdě a Kometa tak uhájila vítězství.

59:49
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Přesilovka využita. RADIM PEJCHAL ve skrumáži před brankou dokázal zaúřadovat a ještě vykřesal jiskřičku naděje pro svůj tým. Výhoda šesti hráčů proti čtyřem tak přinesla alespoň snížení. Asistence: Michal Teplý, Richard Cachnín.

59:05
    Ještě je k tomu vyloučen Kučeřík, který je potrestán za podražení.

59:05
    Oddechový čas pro hostujícího trenéra Aleše Kraučuka. Vypadá to, že to Brod zkusí v šesti.

57:59
    Už se hrají poslední dvě minuty zápasu, Arbelovský má puk v lapačce po střele Gloze.

56:35
    Bude se hrát 4/4. Vyloučeni Vašíček a Teplý, oba za hrubost.

56:07
    Icing Komety, hra se stěhuje před Pletichu.

55:18
    Čajkovič zkusil zaútočit na hattrick, ale Arbelovský mu překazil plány.

54:40
    Hosté už nemají mnoho šancí, nemohou se usadit na delší čas v pásmu.

53:07
    Na ledě se toho mnoho zajímavého neděje, Kometa má zdá se víc sil, aby si došla pro výhru.

51:37
    Nahození Lašáka kryje do lapačky Arbelovský.

51:26
    Brání dobře střední pásmo a do nějakého tlaku se protivník nedostává.

49:59
    Do konce třetí třetiny zbývá deset minut, Kometa si výsledek bezpečně kontroluje.

48:52
    Kohout unikal po levé straně a možná měl přihrávat, zkusil to zakončit sám a na Pletichu si nepřišel.

48:17

47:06
    Přesilovka Komety je zatím opatrná, mnoho šancí se prozatím neurodilo.

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: 8. Svoboda (TS), 35. Svoboda (Meluzín), 42. Čajkovič, 44. Čajkovič (P. Vašíček) – 6. Kyncl, 19. Teplý (TS), 60. Pejchal (Teplý, Cachnín)

HC Kometa Brno: Pleticha (Kašpar) – Masár, Holemý, Věžník, P. Vašíček, Gloz, Kavický, Čajkovič, Novák, Kučeřík, Konečný, Meluzín, Hubáček, Svoboda, D. Vašíček, Kunc, Lašák. Trenér: Jiří Mífek.
    BK Havlíčkův Brod: Arbelovský (Kružík) – Krejčí, Dvořák, Adam, Zvěřina, Horák, Škareda, Smolko, Kohout, Kulhánek, Pokorný, Cachnín, Plíhal, Tecl, Krajíček, Teplý, Pejchal, Kyncl. Trenér: Aleš Kraučuk.

Rozhodčí: Czubaj – Bernard, Otáhal