NY Islanders – Colorado 5:3 (kon.) | NY Rangers – Carolina 4:3 (kon.) | Toronto – Edmonton 3:0 (kon.)
Anaheim – Vancouver 4:0 (kon.)
New York Rangers
4:3 (2:0, 2:2, 0:1)
Carolina Hurricanes
Úterý 01.12.2015, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

Československá stopa v utkání

Andrej Nestrašil (CAR) 0+1, 4 střely, čas na ledě 12:01 (03:49:21)

1. Derick Brassard (NYR) 1+1
    2. Elias Lindholm (CAR) 0+1
    3. Mats Zuccarello (NYR) 1+0
    Hokejisté New Yorku Rangers se radují z těsného vítězství 4:3.

Ačkoliv ve třetí třetině padl pouze jeden gól, zápas pokračoval ve vysokém tempu a na obou stranách bylo k vidění několik obrovských šancí. Jako jediný se ale prosadil Chris Terry, který po samostatném úniku u pravé tyče zametl puk pod beton ležícího Henrika Lundqvista a závěr zápasu ještě nabídl obrovské drama, Hurricanes se ovšem ani po odvolání brankáře v čase 58:32 a oddechovém času vyrovnávací gól vstřelit nepodařilo. Na straně Rangers měli ve třetí části obrovskou šanci Derick Brassard, který dostal krásnou přihrávku a mohl uklízet puk do prázdné brány, jenže trefil pouze levou tyč, zatímco Keith Yandle nejprve vyprášil levý beton Cama Warda střelou z vrcholu prostoru mezi kruhy pro vhazování a jeho následná dorážka u levé tyče zamířila místo do prázdné brány mimo. Největší šanci Caroliny Hurricanes měl na hokejce již v úvodu třetí třetiny Elias Lidholm, který se snažil z blízkosti zamířit přesně do pravého horního rohu, Henrik Lundqvist ale jeho střelu lapačkou vyrazil a poté zneškodnil betonem ji jeho následnou dorážku. Konečný výsledek. New York Rangres 4 Carolina Hurricanes 3.

59:59
    Rangers předvedli skvělou obrannou hru a ustáli závěrečný tlak. V dnešním zápase se už nic nestane.

59:43
    Dan Gerardi vyhodil puk do obranného pásma a Carolině už nezbývá příliš času.

59:35
    Necelých 25 sekund zbývá do konce dnešního pohledného zápasu. Rohodčí ještě upravili časomíru.

59:24
    Kris Versteeg na levém křídle z ostrého úhlu minul bránu a připravil Hurricanes o útočné pásmo, protože puk se po jeho střele dostal podél hrazení až do obranné třetiny Caroliny.

59:00
    Brána Hurricanes je prázdná a do konce utkání zbývá pouze jedna minuta.

58:44
    Dominic Moore dostal hokejisty Hurricanes v obranném pásmu pod tlak, ti ale vzápětí zvládli rozehrát.

58:32
    Útok Caroliny Hurricanes zastavilo postavení mimo hru a hosté si vyžádali oddechový čas, po kterém Cam Ward zůstane na střídačce!

58:21
    Mats Zuccarello odvedl ve středním pásmu skvělou práci a vytlačil Hurricanes do jejich obranné třetiny.

57:51
    Carolina Hurricanes se dostala ke střele od modré čáry, která jen těsně minula bránu Henrika Lundqvista.

57:35
    Rangers se vymanili z tlaku, ale pouze na chvíli. Hurricanes opět v útočném pásmu.

57:06
    Marc Staal bojoval v rohu obranného pásma o puk, nepodařilo se mu ho ovšem vyhodit.

57:01
    Hra byla přerušena a vhazovat se bude po levici Henrika Lundqvista.

56:52
    Ron Hainsey vypálil z levého křídla na přední tyč, kde byl připravený Henrik Lundqvist a po dobrém zákroku přerušil hru.

56:35
    Na obou stranách byl vyloučen jeden hráč a hra pokračuje ve hře 4 na 4.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 2. Zuccarello (Boyle, Brassard), 19. Lindberg (Boyle, Yandle), 23. Kreider (Fast), 36. Brassard (Hayes) – 22. J. Staal (Nestrašil, Nordstrom), 38. Rask (Lindholm, Slavin), 49. Terry (Skinner, Hainsey)

New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – Yandle, Girardi (A) – M. Staal (A), Boyle – McDonagh (C), Klein – Moore, Stoll, Etem – Miller, Hayes, Stalberg – Kreider, Lindberg, Fast – Nash, Brassard, Zuccarello.
    Carolina Hurricanes: Ward (Lack) – Hanifin, Slavin – Liles, Pesce – Hainsey, Faulk (A) – Malone, McClement, Terry – Nordstrom, J. Staal (A), Nestrašil – Skinner, Nash, Versteeg – E. Staal (C), Rask, Lindholm.

Rozhodčí: Trevor Hanson, Brad Watson – Scott Cherrey, Darren Gibbs