TPS – Rauma 3:3 (kon.) | Blues – Kärpät 2:0 (kon.) | Davos – Skellefteå 1:1 (kon.)
Luleå – Frölunda 3:2 (kon.)
Luleå Hockey
3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Frölunda HC
Úterý 01.12.2015, 20:00 • Coop Norrbotten Arena, Luleå (kapacita: 6.300) • Hokejová Liga mistrů

To je pro tuto chvíli z mé strany vše. Zanedlouho se na vás budu opět těšit, tentokrát v utkání zámořské NHL mezi týmy Ottawa Senators a Philadelphia Flyers, které startuje v 01:30. Příjemný večer a dobrou noc! (22:21:16)

První čtvrtfinálový duel byl právě ukončen. První třetinu vyhráli hokejisté Luley díky trefě Karla Fabriciuse. Druhá třetina však vyzněla lépe pro Indiány. Na srovnání z hole Joela Lundqvista sice odpověděl Viktor Ekarv, ale poslední slovo v druhém dějství měl Jacob Larsson, jenž vyrovnal na 2:2. Třetí perioda přinesla množství šancí. Jediný gól závěrečné části však padl po chybě domácí střídačky, která pomalu střídala, za což dostala menší trest. Následnou početní výhodu zužitkoval Christopher Mastomäki a zařídil tak vítězství svého týmu v poměru 3:2. Vítězství v tomto duelu tak dává větší šance do odvety pro Luleu.

59:07
    Domácí svou další přesilovku nevyužili, což je však nemusí mrzet, protože do konce zbývá necelá minuta.

57:07
    V témže čase je potrestán tým Frölundy za nesportovní chování. 2 minuty pro Indiány.
    57:07 Christopher MASTOMÄKI - 3:2

57:07
    Luleå právě vstřelila branku!
    Domácí dokázali chybu svého soupeře využít a přidávají třetí přesný zásah!! Jonathan Sigalet poslal přihrávku do mezikruží na Johana Harjua, jehož střelu zpracoval před bránou CHRISTOPHER MASTOMÄKI a bekhendem zasunuje puk za gólmana hostů. Asistence: Johan Harju, Jonathan Sigalet.

56:29
    Trest za pomalé střídání Frölundy. 2 minuty za zdržování hry v podání hostujícího týmu.

56:02
    Strážce hostující svatyně si musel povyskočit, aby pokryl v lapačce střelu domácího beka.

55:20
    Forsberg pěknou ranou trefuje pouze boční síť. Nyní měl brankář Indiánů štěstí, neboť střelu vůbec neviděl a tudíž vůbec nereagoval.

54:10
    Bekhendový pokus Harjua zneškodnil vyrážečkou Gustafsson, kotouč poté opustil útočnou třetinu domácích.

53:13
    Puk končí mezi střídačkami. Buly v obranném pásmu Frölundy.

52:38
    Na řadě je poslední reklamní pauza tohoto zápasu.

51:17
    Brankář Indiánů předvedl rutinní zákrok proti střele od modré čáry a bude se vhazovat v útočném pásmu Luley.

50:38
    Forsberg udělal na modré čáře kličku navíc a jeho spoluhráč již nestačil zabrzdit a přejel do útočné třetiny. Ofsajd domácích.

49:12
    Schira se vrací na led a domácí hrají v plném počtu.

48:25
    Fantastický Lassinantti!! Ryan Lasch mohl skórovat do poloodkryté klece, ale brankář Luley předvedl famózní zákrok a drží tak stále nerozhodný stav.

47:48
    Micflikier vyhazuje až k bráně Gustafssona.

47:12
    Craig Schira se uchýlil k nedovolenému zákroku a je potrestán za podražení. Přesilovka pro Frölundu.

Radomír Fukala

Branky a nahrávky: 6. Fabricius (Melart), 34. Ekarv (Oskarsson, Melart), 58. Mastomäki (Harju, Sigalet) – 23. Lundqvist (Rosseli-Olsen, Lasch), 39. Larsson (Lundqvist, Rosseli-Olsen)

Luleå Hockey: Lassinantti (Gustavsson) – Mikkelson, Schira, Sigalet, Sandström (A), Melart, Oskarsson, Själin – Petrell, Harju (C), Rajala – Hedman, Wallmark, Micflikier – Sylvegard, Ekarv, Lagace – Fabricius (A), Mastomäki, Toolanen – Forsberg
    Frölunda HC: Gustafsson (Johansson) – Bengtsson, Tommernes, Fantenberg (A), Nilsson, Fälth, Larsson, Lauridsen – Lasch, Rosseli-Olsen, Lundqvist (C) – Johnson, Sundström, Abbott – Carlsson, Lehkonen, Figren – Widerström (A), Ehn, Stalberg – Vesalainen

Rozhodčí: Martin Fraňo (CZE), Jussi Leppänen (FIN) – Emil Yletyinen, Jan Sandström (oba SWE)