Švýcarsko – Česko 5:1 (kon.)
Švýcarsko
5:1 (4:0)
Česko
Úterý 01.12.2015, 19:00 • Stade de la Maladière, Neuchatel • Kvalifikace mistrovství Evropy - ženy • Skupina 6

Švýcarky si vítězstvím upevnily své suverénní postavení v rámci skupiny 6. České fotbalistky zůstávají na třetím místě. (20:57:12)

Je konec! Švýcarky ukázaly, proč byly favoritkami zápasu a zvítězily jednoznačně 5:1. O všem rozhodla už první půle, kterou domácí fotbalistky vyhrály 4:0. Po přestávce se svěřenkyně kouče Krejčíka zlepšily a dokázaly se i gólově prosadit. V 73. minutě se přímo z rohového kopu trefila Kateřina Svitková. V 84. minutě ještě přišel pátý gól domácích, který zaznamenala Terchounová. Několik dalších příležitostí švýcarských hráček pak zneškodnila Sára Vršatová, která se po pauze rozchytala k dobrému výkonu.

90+3

90+3
    Hummová se v pokutovém území parádně uvolnila a svou střelou dala vyniknout Sáře Vršatové. Ta ukázala skvělý postřeh a stačila vyrazit balón na tyč!

90+2
    Rinastová napálila odražený míč po rohovém kopu vysoko nad.

90+1
    Rozhodčí Zoraová nastaví tři minuty.

90
    Po centru Bartoňové se dostala k hlavičce Pěničková. Z těžké pozice ale namířila jen do rukavic Thalmannové.

89
    Švýcarky fotbal rozhodně umějí. Jejich rychlý ťukes ale tentokrát přerušil praporek pomezní rozhodčí, Hummová byla v ofsajdu.

88
    Z levé strany odcentrovala Moserová, česká obrana si poradila.

87
    Vršatová ukázala dobré čtení hry a zmařila švýcarský brejk ideálně načasovaným výběhem.

85
    Hummová se pokusila o nůžky! Bránu minula a navíc byl máván ofsajd.
    84. Meriame TERCHOUNOVÁ - 5:1

84
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Domácí hráčky se pátého gólu nakonec dočkaly! Moserová hezky prostrčila míč na MERIAME TERCHOUNOVOU, která tváří v tvář Vršatové zamířila mimo dosah padající české gólmanky.

83
    Domácí hráčky drží míč a snaží se kontrolovat hru.

81
    Blanka Pěničková vyfasovala žlutou kartu za faul na Terchounovou.

79
    Po rohu Svitkové se dostal míč k Martínkové, která vystřelila mimo.

77
    Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Lara Dickenmannová, přichází Meriame Terchoun.

76
    Tereza Kožárová zezadu podkopla Wältiovou a vysloužila si první žlutou kartu utkání.

74
    Roh zahrávaly také domácí hráčky, Češky se ubránily.

Martin Augustin

Branky: 23. Bürkiová, 28. Hummová, 33. Bachmann, 42. Crnogorčevićová, 84. Terchounová – 73. Svitková

Karty:   76. Kožárová (CZE), 81. Pěničková (CZE)

Střely na branku: 11:7. Střely mimo: 4:5. Rohy: 10:5. Ofsajdy: 6:1. Fauly: 4:10.
    Švýcarsko: Thalmannová – Crnogorčevićová (59. Rinastová), Abbéová (C), Kiwicová (59. Bernauerová), Maritzová – Bürkiová, Wältiová, Dickenmannová (77. Terchounová) – Moserová – Bachmannová, Hummová.
    Náhradníci: Michelová – Rinastová, Zehnderová, Ismailiová, Bernauerová, Terchounová, Aigbogunová.

Česko: Vršatová – Bartoňová, Necidová, Sedláčková, Vyštejnová – I. Martínková – Pěničková, Ivanicová (46. Kožárová), Chlastáková (67. Ringelová), Svitková – Voňková (C).
    Náhradníci: Vaníčková – Juráčková, Bertholdová, Janků, Malinová, Ringelová, Kožárová.

Rozhodčí: Zoraová – Ardaševaová, Petrovová (všichni UKR)