Ústí n/L – Prostějov 3:4 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
3:4 (0:1, 2:2, 1:1)
LHK Jestřábi Prostějov
Úterý 15.12.2015, 18:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem, Masarykova 232/974, Ústí nad Labem-Bukov • Chance liga • 36. kolo

Ústí nad Labem – V předehrávce 36. kola WSM Ligy hostili hokejisté Ústí nad Labem v domácím prostředí Prostějov. Slovan příliš nezachytil začátek zápasu, když ve třicáté první minutě prohrával již 0:3. Severočeši ale nic nevzdali a ukázali se jako velcí bojovníci, neboť ve čtyřiapadesáté minutě bylo skóre srovnané. Zápas rozhodovaly především přesilové hry, když rozhodující branku obstaral právě v početní výhodě v padesáté páté minutě Marek Drtina.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml. (20:27:12)

Pozápasové statistiky:

Branky a nahrávky: 32. Tenkrát (Roubík, Sobotka), 36. Roubík (Tenkrát, Kloz), 54. Pohl (Roubík, Kloz) – 6. Illéš (Krejčík), 27. Venkrbec (Dragoun, Drtina), 31. Venkrbec (Protivný, Cetkovský), 55. Drtina (Dragoun).
    Ofsajdy: 3:2; z toho úmyslné 1:0.
    Vyhraná vhazování: 38:29 (5:8, 16:12, 17:9).
    Nejlepší hráči: Petr Tenkrát – Luboš Horčička.

Nejlepší hráči:

HC Slovan Ústí nad Labem:
    Petr Tenkrát (1+1)
    LHK Jestřábi Prostějov: Luboš Horčička

59:38
    Kloz z dobré střelecké pozice pálil do Horčičky.

59:23
    Ústí nad Labem bez brankáře!

58:47
    Hraje se ve střední třetině, Soukup jedním okem sleduje střídačku a čeká na pokyn k power-play.

58:19
    Poměr sil na ledě se srovná. Daniel Sobotka (UNL) inkasoval menší trest za držení protihráče.

57:53
    Jedna z posledních šancí pro domácí. Matěj Zadražil (PRO) vyloučen smolně na dvě minuty za zdržování hry – vystřelení puku mimo hřiště.

Celkem TM v letošním ročníku: 6.
    Vyloučení celkem v zápase: 2:6.

57:08
    Brožovu střelu Horčička lapačkou vyrazil.

56:53
    Brož vystřelil mimo.

55:51
    Slovan se na vyrovnávací gól nadřel a snažit se může znovu. Hosté ale znovu pozorně brání.

54:59
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Využitá přesilovka! Michal Dragoun (8+20; dnes 0+2) adresoval touš na hranici útočného pásma touš MARKU DRTINOVI (8+12; dnes 1+1), jehož střela skončila až v síti. Asistence: Michal Dragoun (8+20; dnes 0+2).

54:53
    Střelu Drtiny ústecký gólman chytá.

54:26
    Druhá přesilovka hostů. Jan Dalecký (UNL) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

Vyloučení celkem v zápase: 2:5.

53:42
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Využitá přesilovka! JAROSLAV ROUBÍK (21+25; dnes 1+2) zahlédl zpoza branky křižnou přihrávkou volného JANA POHLA (6+17), který prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Jaroslav Roubík (21+25; dnes 1+2), Jan Kloz (14+19; dnes 0+2).