Boston – Edmonton 2:3 (po pr.) | Pittsburgh – Washington 1:4 (kon.) | Columbus – Tampa 1:2 (kon.)
Ottawa – Los Angeles 5:3 (kon.) | Detroit – Buffalo 1:2 (kon.)

Andrej Sekera (EDM) 1+0, 2 střely, čas na ledě 23:21

(David Pastrňák do zápasu nezasáhl kvůli zranění chodidla.) (04:07:19)

1. Andrej Sekera (EDM) 1+0
    2. Cam Talbot (EDM) 47 zák., 2 góly, 95,9%
    3. Brad Marchand (BOS) 1+0
    Hokejisté Edmontonu se mohou radovat z šesté výhry v řadě.

V TD Garden se opakovala historie. Boston Bruins dokázal smazat dvoubrankové vedení Edmontonu Oilers s přispěním asistencí Davida Krejčího a Zdena Cháry a zápas po remíze 2:2 došel stejně jako 3. prosince do prodloužení, v němž byli opět úspěšnější Oilers, kterým vystřelil výhru Andrej Sekera. Konečný výsledek. Boston Bruins 2 Edmonton Oilers 3 po prodloužení.

60:41 Andrej SEKERA - 2:3

60:41
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Historie se opakuje a postaral se o to dámy a pánové ANDREJ SEKERA!! Andrej Sekera vypálil z prostoru mezi kruhy a Jonas Gustavsson dokázal jeho střelu vyrazit, český hokejista se ale poté dostal k dorážce a zamířil přesně do levého horní rohu. Asistence:

60:15
    Ryan Nugent-Hopkins vypálil, Jonas Gustavsson byl ale připraven a Jordan Eberle se k dorážce nedostal.

60:03
    Poslední vzájemné utkání skončilo také výsledkem 2:2 a v prodloužení zvítězil Edmonton, co dnes?

60:01

Boston Bruins sice v úvodu třetí třetiny nevyužil přesilovou hru, mrzet ho to ale nemuselo. Zdeno Chára byl hodně aktivní, ani jednou ale na fantastického Cama Talbota vyzrát nedokázal. Bruins si v závěru třetí třetiny ovšem vytvořili obrovský tlak a Brad Marchand krásnou střelou z pravého kruhu pro vhazování do vzdálenějšího levého horního rohu vyrovnal na 2:2, čímž zápas poslal do prodloužení. Skóre po 60 minutách. Boston Bruins 2 Edmonton Oilers 2.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:40
    Bruins nahodili puk za bránu Oilers a odjeli střídat.

59:29
    Ryan Nugent-Hopkins vyhodil puk do středního pásma.

59:05
    Matt Beleskey vypálil od modré čáry, jeho pokus ale zamířil pouze doprostřed brány, kde byl připravený Cam Talbot.

59:00
    Do konce poslední třetiny zbývá jedna minuta.

58:47
    Oilers vyhodili puk na zakázané uvolnění.

58:13
    Brad Marchand

Brad Marchand dnes vyslal na bránu Oilers devět střel a ta devátá byla gólová.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 34. Beleskey (Krejčí, Chára), 56. Marchand (Ferraro, Bergeron) – 9. Eberle (Gryba, Davidson), 14. Nugent-Hopkins (Eberle, Nikitin), 61. Sekera (Eberle, Nugent-Hopkins)

Boston Bruins: Gustavsson (Rask) – Krug, K. Miller, Seidenberg, C. Miller, Chára (C), McQuaid – Marchand, Bergeron (A), Connolly – Beleskey, Krejčí (A), Eriksson – Vatrano, Spooner, Hayes – Ronaldo, M. Talbot, Ferraro. Hlavní trenér: Claude Julien.
    Edmonton Oilers: C. Talbot (Nilsson) – Davidson, Gryba, Nikitin, Schultz, Nurse, Sekera – Hall (A), Draisaitl, Purcell – Khaira, Nugent-Hopkins (A), Eberle (A) – Hendricks, Letestu, Korpikoski – Gazdic, Lander, Pakarinen. Hlavní trenér: Todd McLellan.

Rozhodčí: Eric Furlatt, Chris Lee – Brian Murphy, David Brisebois