Boston – Buffalo 3:6 (kon.) | Tampa – Columbus 5:2 (kon.) | Washington – Montreal 3:1 (kon.)
Carolina – New Jersey 3:1 (kon.) | St. Louis – Dallas 3:2 (5:4 po s.n.) | Minnesota – Pittsburgh 1:3 (kon.)
Nashville – Detroit 2:3 (kon.) | Arizona – Los Angeles 3:4 (po pr.) | Vancouver – Edmonton 2:1 (po pr.)
Ottawa – Boston 3:1 (kon.)
Boston Bruins
3:6 (0:0, 2:1, 1:5)
Buffalo Sabres
Neděle 27.12.2015, 01:00 • TD Garden, Boston • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (03:47:06)

Trestné minuty: 6:6

Utkání je u konce a i když se dlouho vyvíjelo ve prospěch domácích, nakonec body putují do Buffala. Ve 47. minutě zvýšil na 3:1 pro Boston David Krejčí a vše vypadalo jasně. Jenže v 51. minutě udeřili Ryan O'Reilly a Jack Eichel a rázem bylo srovnáno. Definitivní obrat přišel v 55. minutě, kdy se zblízka trefil Jamie McGinn a dohánět museli rázem domácí hokejisté. Zápas dospěl do power-play, která ale domácím nevyšla a dvakrát v ní inkasovali po gólech Jacka Eichela a Ryana O'Reillyho. Ti tak zaznamenali své dnešní druhé přesné zásahy a velkou měrou se podíleli na konečném výsledku 3:6.

59:55
    Zleva vystřelil Chára, Johnson jeho tvrdou ránu schoval ve výstroji. Po přerušení se před brankou strhla menší strkanice, rozhodčí už ale trestat nebudou.

59:19
    Ještě jedno vyloučení na straně Buffala, dvě minuty za vysokou hůl dostal David Legwand.
    Ryan O'REILLY - 3:6

59:10
    Sabres právě vstřelili branku!
    Teď je už ale definitivně rozhodnuto. Hosté se natlačili do pásma a přidali ještě jednu branku do opuštěné branky. Zblízka se o to postaral RYAN O'REILLY. Asistence: Jack Eichel, Jamie McGinn.

58:50
    Domácí i nadále bojují a zkouší hru bez brankáře.
    Jack EICHEL - 3:5

58:42
    A byla hosty téměř vzápětí potrestána gólem. Ve vlastním pásmu se u mantinelu chopil puku JACK EICHEL a přes celé kluziště jej poslal do branky. Bez asistence.

58:30
    Domácí hrají v šesti, začala power-play Bostonu.

57:50
    Ristolainen pouze poslal puk do středního pásma. Hosté už pouze brání svůj těsný náskok.

57:09
    Od modré nahazoval hostující McCabe a Gustavsson chvíli nevěděl, kde se puk vůbec nachází.

56:08
    Vyrovnat mohl Beleskey, stál totiž u tyčky, když se k němu odrazil puk. Stačilo zasunout do odkryté branky, jenže neposedný puk skončil těsně vedle.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 26. Beleskey (K. Miller, Eriksson), 28. Bergeron (Marchand, Chára), 47. Krejčí (Eriksson) – 26. Kane (Ennis, Eichel), 51. O'Reilly (Weber, Franson), 51. Eichel (McCabe), 55. McGinn (O'Reilly, Bogosian), 59. Eichel, 60. O'Reilly (Eichel, McGinn)

Boston Bruins: Gustavsson (Rask) – McQuaid, Chára (C), C. Miller, Seidenberg, K. Miller, Krug – Connolly, Bergeron, Marchand – Eriksson, Krejčí, Beleskey – Hayes, Spooner, Vatrano – Randell, Ferraro, Rinaldo. Trenér: Claude Julien.
    Buffalo Sabres: Johnson (Ullmark) – Ristolainen, Gorges, Bogosian, McCabe, Franson, Weber – Reinhart, O'Reilly, McGinn – Ennis, Eichel, Kane – Gionta (C), Larsson, Girgensons – Moulson, Legwand, Deslauriers. Trenér: Dan Bylsma.

Rozhodčí: McCauley, Lemelin – Alphonso, Murphy

Diváci: 17 565