Boston – Buffalo 3:6 (kon.) | Tampa – Columbus 5:2 (kon.) | Washington – Montreal 3:1 (kon.)
Carolina – New Jersey 3:1 (kon.) | St. Louis – Dallas 3:2 (5:4 po s.n.) | Minnesota – Pittsburgh 1:3 (kon.)
Nashville – Detroit 2:3 (kon.) | Arizona – Los Angeles 3:4 (po pr.) | Vancouver – Edmonton 2:1 (po pr.)

Československá stopa v utkání

Radim Vrbata (VAN) (0 + 0, 7 střel na branku, čas na ledě 16:50)
    Andrej Sekera (EDM) (0 + 0, 1 střela na branku, čas na ledě 22:36)

Střely na branku v zápase

Vancouver Canucks: 24

Edmonton Oilers: 33

Pohledný zápas dvou kanadských klubů máme za sebou. Branek jsme moc sledovat nemohli, ale přesto bylo dostatek šancí na obou stranách. Pochvalu si dnes zaslouží oba brankáři, kteří drželi své celky nad vodou. V základní hrací době padly do sítí jen dva puky, ten třetí a zároveň rozhodující přidal v nastavených pěti minutách forvard Vancouver Canucks Jannik Hansen. Pomalu se nám blížily samostatné nájezdy, ale místo toho už se hala ve Vancouveru radovala. Oilers tak berou za dobrý výkon na ledě soupeře alespoň bod, radostnější jsou dnes Kosatky. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezkou prosincovou neděli.

Jannik HANSEN - 2:1

64:01
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Jenže samostatné nájezdy dnes v kanadském Vancouveru neuvidíme, v poslední minutě nastavených pěti minut se domácí odhodlali zkusit ještě jednu větší šanci, ze které se nakonec prosazují a rozhodují o své výhře v klání s Edmonton Oilers. Poměrně nevinná akce, když se úplně sám na pravou stranu útočného pásma dostal JANNIK HANSEN, který pořádnou peckou propálil Talbota. Útočník Kosatek tak přidává druhou branku v zápase, která je zároveň hodně důležitá pro jeho tým. Asistence: Mattt Bartkowski, Jacob Markström.

62:57
    Už jen něco málo přes dvě minuty do konce prodloužení a pomalu se začíná schylovat k posledním vteřinám hry na ledě.

62:20
    Daniel Sedin dostával nahrávku před brankoviště, kde byl úplně sám. Po jeho dobré střele jej ale ještě lepším zákrokem dokázal zastavit Cam Talbot.

62:02
    Na ledě už také Daniel a Henrik Sedinovi, jejich dobrá šance ovšem končí mimo dosah branky Cama Talbota.

61:22
    Nurse a Eberle další dvojicí, která činí trable obraně a gólmanovi Vancouveru. Hosté jsou v prodloužení zatím jasně aktivnější a obrana domácích má co dělat.

60:40
    Znovu Draisaitl a jeho nahrávka na Halla, druhý zmiňovaný ale nestihl v rychlosti vystřelit, přesto ještě hosté zůstávají před klecí Canucks.

60:20
    Hned měl Jacob Markström spoustu práce, Leon Draisaitl se proti němu pustil sám, ale nedokázal mu puk protlačit mezi betony.

60:09
    Na prvním vhazování v prodloužení si vedli lépe hokejisté Edmontonu, kteří se hned z hokejky Sekery pokusili puk rozehrát kupředu.

60:01

Tři třetiny na určení vítěze zápasu nestačily, budeme tak sledovat prodloužení. V základní hrací době padly dvě branky, na každé straně jedna. Nyní následuje nastavených minut při hře tři na tři.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 24. Hansen (H. Sedin, D. Sedin), 65. Hansen (Bartkowski, Markström) – 13. Letestu (Korpikoski, Hendricks)

Vancouver Canucks: Markström (Cannata) – Edler, Pedan, Bartkowski, Biega, Hutton, Weber – D. Sedin, H. Sedin, Hansen – Vey, McCann, Kenins – Baertschi, Horvat, Vrbata – Prust, Cracknell, Dorsett
    Edmonton Oilers: Talbot (Nilsson) – Nurse, Schultz, Sekera, Fayne, Nikitin, Gryba – Hall, Draisaitl, Purcell – Pouliot, Nugent-Hopkins, Eberle – Hendricks, Letestu, Korpikoski – Gazdic, Lander, Pakarinen

Rozhodčí: Skilliter, O'Rourke – Cameron, Murchison

Diváci: 18 570