Bělorusko – Slovensko 2:4 (kon.) | Dánsko – Švýcarsko 2:1 (kon.)
Bělorusko
2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Slovensko
Neděle 27.12.2015, 15:07 • Hartwall Arena, Helsinki • Mistrovství světa do 20 let • Skupina B

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký nedělní podvečer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (17:41:57)

Utkání sledovalo 1 472 diváků.

Statistiky

Střely na branku: 26:39
    Zásahy brankářů: 35:24
    Úspěšnost brankářů: 89,74 % : 92,31 %
    Trestné minuty: 10:4

Utkání je u konce a i když se Slováci hodně nadřeli, mohou se radovat z výhry a bodů. Vítězná branka padla hned po devatenácti vteřinách třetí třetiny, když se ihned po bully trefil Lukáš Hrušík. Slováci si pak tento těsný náskok zvládli pohlídat a v poslední minutě přidali gól – negól. Juraj Šiška sice branku netrefil, ale jelikož gólman Kulbakov naskočil při power-play zpátky do hry, odpískali rozhodčí technický gól. Kulbakov se navíc při této naprosto zbytečné akci zranil. Bělorusko tak prohrálo i druhý zápas na mistrovství, Slovensko získalo veledůležité body.

59:41
    Do branky Běloruska se staví Vladislav Verbickij.
    Juraj ŠIŠKA - 2:4

59:41
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Velmi kuriózní situace. Slováci se dostali do protiútoku, mířili na prázdnou branku a ze střídačky Běloruska zkratovitě naskočil gólman Kulbakov. Píská se technický gól a Bělorusko možná přišlo o svou gólmanskou jedničku, protože Kulbakov podklouzl a zranil si pravé koleno. Branka je připsána JURAJI ŠIŠKOVI. Bez asistence.

59:02
    V ten samý okamžik se ale do hry vrací Sukeľ, Bělorusko tak bude hrát v šesti proti pěti.

59:02
    Kulbakov míří na střídačku, začíná power-play Běloruska.

58:42
    Ernest Bokroš si bere oddechový čas.

58:41
    Bokunovi utekl puk za modrou čáru a pískal se ofsajd.

58:10
    A znovu. Tohle oslabení zatím Slovensko zvládá na jedničku.

57:52
    Slováci vyhazují přes všechny čáry.

57:23
    Bondra nevyhodil, na modré čáře zastavil puk Gončarov.
    Kolem Hartwall Arény je pořádná zima

57:02
    A pozor, Bělorusko dostává velkou příležitost na případné srovnání, neboť Matúš Sukeľ dostal dvě minuty za sekání!

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 12. Malinovskij (Černikov, Suško), 23. Vasilčuk (Bělevič, Karaban) – 7. Koch (Sukeľ, Šiška), 33. Lešťan (Surový), 41. Hrušík (Paločko), 60. Šiška

Bělorusko: Kulbakov (46. Verbickij, 53. Kulbakov, 60. Verbickij) – Falkovskij, Gončarov (C), Romanovič, Bokun, Tabolin, Vorobej, Suško – Šarangovič, Bujnickij, Karaban – Veremjov, Bělevič, Vasilčuk – Bobko, Černikov, Malinovskij – Filippovič, Busko, Aljaxandr Pacenkin – Alexej Pacenkin. Trenér: Aljaxandr Beljavskij.
    Slovensko: Húska (Škorvánek) – Sloboda, Jaroš (C), Koch, Černák, Moravčík, Romančík, Maier – Paločko, Milý, Sukeľ – Šiška, Bondra, Hrušík – Huňa, Sádecký, Pospíšil – Briestenský, Surový, Lešťan. Trenér: Ernest Bokroš.

Rozhodčí: Fonselius (FIN), Wiegand (SUI) – Jensen (DEN), Kaderli (SUI)

Diváci: 1 472