Pittsburgh – Toronto 2:3 (1:2 po s.n.) | Washington – Buffalo 5:2 (kon.) | Ottawa – New Jersey 0:3 (kon.)
Tampa – NY Rangers 2:5 (kon.) | San Jose – Philadelphia 4:2 (kon.)
San Jose Sharks
4:2 (0:0, 1:1, 3:1)
Philadelphia Flyers
Čtvrtek 31.12.2015, 04:30 • SAP Center, San Jose • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (07:30:39)

Trestné minuty: 15:31

Zápas je u konce a domácí San Jose se může radovat z domácí výhry 4:2. Třetí třetina byla na góly nejbohatší a ze začátku to nevypadalo, že by si San Jose mělo připsat body. Ve 45. minutě totiž ujel Sean Couturier a blafákem dostal Philadelphii do vedení. To ale hostům vydrželo pouze minutu, poté v přesilové hře srovnal Brent Burns. O osudu utkání pak rozhodl Joe Pavelski, který nejprve v 54. minutě střelou z první vrátil domácím vedení a v poslední minutě pečetil výhru bekhendovou střelou pod horní tyčku.

59:40
    Puk je na holích hráčů San Jose, tohle si už domácí pohlídají.

59:11
    Po gólu neudržel Ryan White nervy a ještě si tak vysloužil desetiminutový osobní trest.
    59:11 JOE PAVELSKI - 4:2

59:11
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Patrně je rozhodnuto! Domácí dnes využili třetí přesilovku a kráčí za dvěma body. Marleau posunul puk před branku, kde si jej zpracoval JOE PAVELSKI a bekhendem jej poslal pod břevno. Asistence: Patrick Marleau, Marc-Edouard Vlasic.

58:46
    Na konci akce však fauloval Shayne Gostisbehere a vykoledoval si dvouminutový trest za sekání. Tohle je pro Philadelphii velká komplikace do závěru utkání.

58:41
    Zpoza branky si vyjel Marleau a nadvakrát se snažil protlačit puk za Masona. Ten ale betonem pokryl prostor u tyčky a udržel tak puk před brankovou čárou.

58:08
    Hertl poslal o mantinel přihrávku na modrou čáru na Burnse, jeho bombu kryl připravený Mason.

57:41
    Ofsajd San Jose.

57:30
    Domácí dobře forčekují, Philadelphia se nemůže dostat do souvislejšího náporu.

56:40
    Ofsajd hostů, vhazovat se bude ve středním pásmu.

56:30
    Simmonds si chce s Burnsem zřejmě vyříkat tvrdý náraz do VandeVeldeho, rozhodčí oba hráče rychle rozdělili.

56:10
    Tvrdou střelu z pravého kruhu pro vhazování vyslal Couturier, Jones vyrazil.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 30. Thornton (Marleau, Couture), 46. Burns (Couture, Thornton), 54. Pavelski (Braun, Hertl), 60. Pavelski (Marleau, Vlasic) – 36. Giroux, 45. Couturier (Simmonds)

San Jose Sharks: Jones (Stalock) – Braun, Vlasic, Burns, Martin, DeMelo, Dillon – Pavelski (C), Thornton, Karlsson – Ward, Couture, Marleau – Wingels, Tierney, Zubrus – Nieto, Hertl, Donskoi. Trenér: Peter DeBoer.
    Philadelphia Flyers: Mason (Neuvirth) – Schultz, Streit, Gudas, L. Schenn, Medveděv, Gostisbehere – B. Schenn, Giroux (C), Raffl – Simmonds, Couturier, Voráček – Umberger, Laughton, Read – White, Bellemare, VandeVelde. Trenér: Dave Hakstol.

Rozhodčí: O'Rourke, Hanson – Sharrers, Henderson

Diváci: 17 562