NY Rangers – Boston 2:1 (kon.) | Calgary – San Jose 4:5 (kon.) | Vancouver – Florida 3:2 (po pr.)
Los Angeles – Detroit 4:2 (kon.)
Los Angeles Kings
4:2 (1:2, 1:0, 2:0)
Detroit Red Wings
Úterý 12.01.2016, 04:30 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký úterní den. (07:10:06)
    Střelecká forma Tylera Toffoliho nebere konce!

3. Darren Helm (DET) 0+2

Králové dokázali ve třetí třetině rozhodnout o svém vítězství, když nejprve na začátku využili přesilovou hru a v poslední minutě upravil na konečných 4:2 King. Detroit tedy po čtyřech vyhraných zápasech v řadě prohrává. Nutno podotknout, že s Howardem v brance.

59:43
    Glendening se ještě pokusil zdramatizovat závěr utkání, ale jeho střelu Quick chytá.
    59:07 Dwight KING - 4:2

59:07
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    O osudu utkání je rozhodnuto! DWIGHT KING dokázal ve středním pásmu vybojovat kotouč a ten poté nasměroval do prázdné klece. Asistence: Anže Kopitar, Drew Doughty.

58:49
    Detroit drží kotouč v útočném pásmu, ale nedaří se mu vystřelit na Quicka.

58:30
    Howard opouští branku a Detroit bude hrát v šesti hráčích!

58:20
    Domácí šikovně nahodili kotouč na Howarda a ten musel hru přerušit. Tohle se Detroitu vůbec nehodí.

58:00
    Detroit má dvě minuty na to, aby dokázal vyrovnat.

57:07
    Králové vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.

57:02
    Smith se snažil vystřelit od modré čáry, ale nic z toho nebylo. Bek Detroitu totiž zlomil hůl.

56:28
    Hokejisté Los Angeles se dopustili postavení mimo hru. Hra je přerušena.

55:46
    Howardovi v tomto utkání nejde práce s holí. Pokaždé, když se brankář Detroitu dostane k rozehrávce, tak je z toho šance pro Kings.

55:00
    Z pravé strany nahrával na levý kruhu Lucic Toffolimu. Mladý útočník ovšem upadl a dožadoval se odpískání faulu, rozhodčí rozpažil a nechává hru pokračovat. Poslední střídání mají velice dobré tempo.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 3. Toffoli (Kopitar, Lucic), 37. Kopitar (Muzzin, Lucic), 42. Martinez (Doughty, Kopitar), 60. King (Kopitar, Doughty) – 16. Tatar (Helm, Dacjuk), 19. Marčenko (Helm, Dacjuk)

Los Angeles Kings: Quick (Enroth) – Doughty, McNabb, Martinez, Muzzin, Ehrhoff, Schenn – Toffoli, Kopitar, Lucic – Gáborík, Carter, Pearson – Brown, Lewis, King – Shore, Lecavalier, Mersch
    Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Ericsson, Kronwall, DeKeyser, Quincey, Green, Smith, Marčenko – Abdelkader, Zetterberg, Nyquist – Tatar, Dacjuk, Helm – Larkin, Sheahan, Richards – Glendening, Jurčo

Rozhodčí: Morton, Lee – Knorr, Cormier

Diváci: 18 230