Philadelphia – Tampa 4:2 (kon.) | Toronto – Buffalo 3:4 (0:1 po s.n.) | Florida – Boston 4:5 (po pr.)
Calgary – San Jose 1:2 (po pr.) | Colorado – Arizona 3:1 (kon.) | Anaheim – Washington 1:2 (1:2 po s.n.)
Los Angeles – Vancouver 5:1 (kon.)
Piráti Chomutov
2:0 (1:0, 1:0, 0:0) Stav série: 2:0
HC Kometa Brno
Úterý 08.03.2016, 17:20 • SD ARÉNA • Generali play off Tipsport extraligy • Předkolo

Já se s vámi loučím a přeji vám krásný zbytek dnešního dne. Nashledanou. (19:44:46)

Ve třetí třetině jsme další branku neviděli, a tak se chomutovští hokejisté radují z další výhry a do Brna jedou z stavu 2:0. První branku dal v první třetině přesnou střelou Roman Červenka, kterého napodobil ve druhé třetině Peter Ölvecký. Série tak pokračuje na Moravě, a tak uvidíme, jestli se ještě do Chomutova na pátý zápas vrátí.

59:29
    Po nepřesné přihrávce mezi kruhy se puku ujal Marek Tomica, který s ním dokázal vyjet z obranného pásma a ušetřit další sekundy.

59:21
    Oddechový čas pro hosty.

59:21
    Ještě jedním pokusem byl ohrožen Robert Kristan, ale ten si jde pro čisté konto v tomto utkání.

58:58
    Piráti opět s pukem mimo obrannou třetinu. Kometě nic nedovolí a kráčí za druhým bodem v této sérii.

58:37
    Roman Červenka o mantinel vyhodil puk a zpoza branky jej posílal Marek Račuk na Michala Vondrku, který ovšem trefil jen boční síť!

58:03
    Kometa hraje bez brankáře a v šesti hráčích v poli!

57:20
    Michal Vondrka podržel kotouč, protože se Brno nacházelo v ofsajdovém postavení. Následně přihrál a Piráti ušetřili cenné sekundy.

56:45
    Robert Kristan zlikvidoval další střelu brněnských hokejistů, kteří nejspíše budou do konce třetiny tlačit.

56:24
    Piráti se ještě nedokázali osvobodit z tlaku hostů a puk vyhodili jen na zakázané uvolnění.

56:17
    Jozef Kováčik koncem přesilovky nahazoval puk na branku, který ještě tečoval Dostálek, ale Kristan je oporou domácích.

55:48
    Robert Kristan následně zneškodnil další pokus od modré čáry, ale Kometa je v obrovském tlaku.

55:08
    Od modré pálil Jozef Kováčik, ale i jeho pokus Kristan dokázal zneškodnit. Následně se chokmutovským povedlo puk vyhodit jen na obránce Komety.

54:42
    Z levé strany nebezpečně pálil Jan Káňa, kterému se ale nepovedlo překonat dnes stoprocentního Kristana.

54:18
    Nahazovanou střelou to od modré čáry zkoušel Tomáš Kaberle, ale tomu se nepovedlo Kristana ohrozit.

54:12
    Brno dostává jednu z posledních šancí. Tomáš Harant je vyloučen na dvě minuty za sekání.