Toronto – NY Islanders 4:3 (1:0 po s.n.) | St. Louis – Chicago 3:2 (3:2 po s.n.) | Calgary – Nashville 3:2 (po pr.)
Colorado – Anaheim 3:0 (kon.) | Vancouver – Arizona 3:2 (po pr.) | Los Angeles – Washington 4:3 (po pr.)
HC Kometa Brno
3:2 (0:0, 1:1, 2:1) Stav série: 1:2
Piráti Chomutov
Čtvrtek 10.03.2016, 17:20 • DRFG Arena, Brno • Generali play off Tipsport extraligy • Předkolo

Ode mě je to pro dnešek všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. (20:00:17)

Dnes to Pirátům v Brně nevyšlo a prohráli s Kometou 2:3. Utkání rozhodli početní výhody, když druhý a třetí gól Brna...

Zveřejnil(a) Piráti Chomutov dne 10. březen 2016

Velice zajímavá třetí třetina rozhodla o tom, že hokejisté Komety zvítězili 3:2 a vynutili si čtvrté pokračování této série. Domácí dvakrát využili přesilovou hru pět na tři a dostali se do dvoubrankového vedení. Poté ovšem Tomáš Malec ostře fauloval Dominika Tejnora, za což od rozhodčího obdržel trest 5 minut plus do konce utkání. Hosté v dlouhé početní převaze vstřelili kontaktní branku. V posledních minutách si piráti vytvořili enormní tlak, z něhož ovšem neskórovali, a velmi vyhrocená série bude pokračovat zítra.

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni Robert Kristan a Rastislav Špirko.

59:50
    Domácím se za obrovské radosti zaplněných tribun DRFG Areny povedlo dostat puk z obranného pásma!

59:35
    Hostům se znovu povedlo usadit v útočném pásmu.

59:27
    Trenér Chomutova Vladimír Růžička si vzal oddechový čas.

59:10
    Rutta pálil hodně nebezpečně z levého kruhu přes hradbu těl, Čiliak s problémy jeho dělovku vyrazil.

58:50
    Hosté sevřeli svého soupeře pod enormní tlak.

58:31
    Růžičkův projektil od modré čáry byl tečován, ale zamířil mimo bránu.

58:15
    Ruttův projektil od modré čáry k Čiliakovi neprošel.

58:00
    Začaly se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:56
    Domácí se dopustili zakázaného uvolnění a hra se přesune před Čiliaka. Kristan mezitím opustil bránu! Hosté to zkouší v šesti.

57:25
    Pirátům se povedlo vrátit do útočné třetiny, od modré to zkusil Harant, ale Čiliak dokázal zasáhnout proti jeho střele.

57:00
    První formaci Komety se podařilo držet puk daleko od Čiliaka.

56:30
    První formace Chomutovy se dostala do útočné třetiny, na modrou čáru si najel Červenka, ale jeho střelecký pokus zaplachtil nad bránou.

55:50
    Hosté se snaží zvýšit svou útočnou aktivitu, ale zatím tratí na nepřesnostech v útočném pásmu. Před chvílí nedokázal Vondrka zpracovat přihrávku a hosté přišli o pásmo.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 28. Čermák (TS), 44. H.Zohorna (Špirko, Kováčik), 45. Špirko (Trška, H.Zohorna) – 21. Račuk (Tomica, Červenka), 51. Kaše (Kämpf)

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kaberle (A), Kozák, Hanzlík, Kováčik, Trška, Malec, Šnajnar – Ostřížek, Čermák (C), H. Zohorna – Káňa, Hruška (A), Špirko – Dočekal, Raška, Dostálek – Burian, Koreis, Mrázek – R. Zohorna.
    Piráti Chomutov: Kristan (Strmeň) – Skinner, Rutta, Tejnor, Valach, Pereťjagin, Harant, Šidlík – Tomica (A), Červenka, Račuk – Vondrka (C), Růžička, Hřebejk (A) – Sklenář, Kämpf, Květoň – Dušek, Kaše, Ölvecký – Šidlík.

Rozhodčí: Lacina, Pešina – Komárek, Ondráček