Pittsburgh – NY Islanders 2:1 (1:0 po s.n.) | Washington – Carolina 2:1 (po pr.) | Philadelphia – Detroit 4:3 (kon.)
Toronto – Tampa 4:1 (kon.) | Montreal – Florida 1:4 (kon.) | Ottawa – Minnesota 3:2 (po pr.)
Dallas – Los Angeles 2:5 (kon.) | San Jose – Boston 3:2 (kon.)
Toronto Maple Leafs
4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Tampa Bay Lightning
Středa 16.03.2016, 00:30 • Air Canada Centre, Toronto • NHL
    Maple Leafs měli spoustu důvodů k radosti.

Ondřej Palát (TBL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 20:33

Díky povedené třetí třetině, kterou ovládli domácí, vyhrává Toronto na svém ledě nad Tampou poměrem 4:1. Více než půl zápasu se čekalo na první gól, nakonec jsme viděli celkem pět branek a šťastnější jsou hráči a fanoušci Toronta.

59:47 Pierre-Alexandre PARENTEAU - 4:1

59:47
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Definitivní podobu výsledku stanovuje PIERRE-ALEXANDRE PERENTEAU, který trefuje prázdnou branku Tampy. Bez asistence.

58:30
    Hosté to zkouší znovu bez brankáře.
    58:27 Zach HYMAN - 3:1

58:27
    Po pěkné kombinaci se prosazují domácí, dávají gól do prázdné branky. Ben Smith našel Zacha Hymana, který trefuje přesně. Asistence: Ben Smith, Martin Marinčin.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:40
    Hosté to zkouší v pěti, hrají bez brankáře.

57:22
    Sledujeme hru čtyři na čtyři.

57:22
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Callahan – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Parenteau – 2 min., nedovolené bránění).

57:01
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:30
    Čas třetí třetiny se blíží ke svému konci, hosté potřebují vstřelit branku, pokud chtějí pomýšlet na body.

56:06
    Blesky se snaží o vyrovnání, Nikita Nestěrov byl blízko, ale svou šanci proměnit nedokázal. Puk napálil pouze do připraveného brankáře.

55:00
    Dostáváme se do finální části třetí třetiny, střelecky je zápas vyrovnaný, oba týmy mají na svém kontě 22 střel. Domácí vedou na skóre 2:1.

54:35
    Toronto hraje dobře v obranném pásmu, beci zblokují mnoho střel, Bernier tak má výrazně méně práce.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 34. Carrick (Holland, Greening), 50. Smith (Grabner, Michálek), 59. Hyman (Smith, Marinčin), 60. Parenteau – 47. Boyle (Stralman)

Toronto Maple Leafs: Bernier (Sparks) – Marinčin, Rielly, Carrick, Gardiner, Corrado, Valiev – Komarov, Kadri, Sošnikov – Hyman, Nylander, Parenteau – Holland, Laich, Greening – Grabner, Smith, Michálek
    Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Bishop) – Hedman, Stralman, Šustr, Garrison, Nesterov, Carle, Coburn – Kučerov, Stamkos, Killorn – Naměstnikov, Johnson, Palát – Callahan, Boyle, Brown – Condra, Audy-Marchssault, Bluden

Rozhodčí: Furlatt, Leggo – Murchison, Rody