NHL
New Jersey – Columbus 2:1 (kon.) | Pittsburgh – Washington 6:2 (kon.) | Montreal – Calgary 1:4 (kon.)
Chicago – Minnesota 2:3 (0:1 po s.n.) | Edmonton – Colorado 2:3 (kon.) | San Jose – Arizona 3:0 (kon.)
Edmonton Oilers
2:3 (0:0, 0:2, 2:1)
Colorado Avalanche
Pondělí 21.03.2016, 02:30 • Rexall Place, Edmonton • NHL
    Carl Söderberg zaznamenal stou asistenci v NHL

Československá stopa

Andrej Sekera (EDM) 0+0, 3 střely, čas na ledě 22:55 (05:16:50)

1. Gabriel Landeskog (COL) 1+1
    2. Zack Kassian (EDM) 0+1
    3. Calvin Pickard (COL) 26 zák., 2 góly, 92,9%

Dnešní utkání navštívilo 16839 diváků.

Hokejisté Colorada Avalanche vítězí v Edmontonu 2:3 a udrželi se tak na osmém místě tabulky Západní konference. Třetí třetinu gólově otevřel Matt Hendricks, jenž snížil na 1:2, ale v 50. minutě využili hosté přesilovou hru a zásluhou Blakea Comeaua zase odskočili na rozdíl dvou branek. Oilers pak dokázali vstřelit kontaktní gól ještě jednou, ale Ryan Nugent-Hopkins prostřelil Pickarda až 8 sekund před koncem, kdy už nebyl na nic dalšího čas.

Střely na branku ve 3. třetině – 13:4, celkem – 28:25.

59:56
    Vhazovat se bude před brankou Edmontonu. Je jasné, že tohle už domácím nevyjde.
    59:52 Ryan NUGENT-HOPKINS - 2:3

59:52
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Pouhých 8 sekund před koncem domácí snižují! Connor McDavid nahrál na osu kluziště RYANU NUGENTOVI-HOPKINSOVI, který střelou z první překonal Pickarda -2:3. Do konce už ale zbývá málo času. Asistence: Connor McDavid.

59:29
    Shawn Matthias od modré jen těsně minul opuštěnou klec Edmontonu!

59:01
    Poslední minuta...

58:53
    Domácí si vzali time-out. Jejich branka už zůstává prázdná!

58:37
    Draisaitl poslal puk před branku na Taylora Halla. Pickard mu položil do zakončení beton a do dorážky Sekery obětavě skočil John Mitchell!

57:49
    Mitchell se zmocnil kotouče a z pravého kruhu vystřelil. Puk minul bližší tyčku.

57:37
    Zakázané uvolnění domácích, hra se stěhuje před Brossoitovu branku.

56:43
    Colorado oslabení přežilo a je blízko vítězství.

56:33
    Söderberg a Comeau vyrazili do přečíslení 2 na 1. Druhý jmenovaný těsně nedosáhl na kotouč!

55:59
    Z levé strany střílel Andrej Sekera, Pickard vyráží.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 43. Hendricks (Letestu, Kassian), 60. Nugent-Hopkins (McDavid) – 22. Landeskog (Söderberg, Matthias), 32. Barrie (Boedker, Landeskog), 50. Comeau (Johnson, Beauchemin)

Edmonton Oilers: Brossoit (Talbot) – Fayne, Sekera, Clendening, Reinhart, Oesterle, Nurse – Eberle (A), McDavid, Maroon – Pakarinen, Draisaitl, Hall (A) – Jakupov, Nugent-Hopkins (A), Korpikoski – Kassian, Letestu, Hendricks. Trenér Todd McLellan
    Colorado Avalanche: Pickard (Varlamov) – Johnson, Beauchemin, Barrie, Holden, Bodnarchuk, Bigras – Iginla (A), Mitchell, Landeskog (C) – Comeau, Grigorenko, Boedker – Martinsen, Söderberg, Matthias – Skille, Rantanen, McLeod (A). Trenér Patrick Roy

Rozhodčí: Meier, Walsh – Gibbons, Rody

Diváci: 16839