NY Islanders – Tampa 5:2 (kon.) | Columbus – NY Rangers 2:4 (kon.) | Toronto – Florida 3:4 (kon.)
St. Louis – Arizona 5:2 (kon.) | Vancouver – Los Angeles 3:2 (kon.)
New York Islanders
5:2 (1:0, 3:2, 1:0)
Tampa Bay Lightning
Úterý 05.04.2016, 01:00 • Barclays Center, New York • NHL
    Zápas si užil i maskot baseballového týmu New York Mets, který bedlivě sledoval brankáře Thomase Greisse.

Československá stopa

Marek Židlický (NYI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:20
    Ondřej Palát (TBL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:54
    Andrej Šustr (tým) 0+0, 0 střel, čas na ledě 19:03 (03:47:54)

1. John Tavares (NYI) 1+2
    2. Ryan Pulock (NYI) 1+0
    3. Brock Nelson (NYI) 1+0

Hokejisté New Yorku Islanders poráží Tampu Bay 5:2 a výrazně se tak přiblížili k jistotě postupu do play-off. Hosté dnes doplatili zejména na děravou defenzivu, která soupeře často pouštěla do rychlých kontrů a moc se nevedlo ani brankáři Bishopovi, jenž se nechal po gólu Johnnyho Boychuka ve 45. minutě raději vystřídat. To byla také jediná branka, která v závěrečné třetině padla. Isles si už poté zbytek zápasu pohlídali a soupeři toho moc nedovolili.

Střely na branku ve 3. třetině – 17:12, celkem – 36:34.

59:22
    Fanoušci Islanders skandují We want play off (Chceme play off). S takovou se jim jejich přání jistě vyplní.

59:01
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.
    58:08 Na utkání se přišel podívat také Mike Bossy, který je klubovou legendou Ostrovanů.

58:08
    Střelou z dálky prověřil Vasilevského Ryan Strome. Brankář Lightning zakročil lapačkou.

58:00
    Poslední dvě minuty. Zápas se už spíše dohrává.

57:19
    Po závaru před svou brankou Greiss zalehl kotouč. Německý gólman dnes chytá, až na zaváhání při Hedmanově gólu ze závěru druhé části, velmi dobře.

56:51
    Od modré vypálil Ryan Pulock, Vasilevskij vyráží.

56:41
    Tavares naopak mohl přidat šestý gól domácích. Od mantinelu si vybruslil až mezi kruhy a jen těsně minul pravou tyčku ze svého pohledu.

56:05
    Poslední čtyři minuty ze třetí třetiny. Na žádný obrat to již nevypadá.

55:32
    Johnny Boychuk drží kotouč za vlastní brankou a šetří cenné sekundy.

54:52
    Je tu reklamní přestávka. Tampa má pět minut na to, aby vstřelila minimálně tři góly.

54:52
    Opět Anders Lee, který už byl před Vasilevským zcela sám, ale ani nyní nedokázal bekhendem dostal puk za jeho záda. Hrací předmět končí pod ruským gólmanem!

54:41
    Strome posílal puk před branku, kde to zkoušel bekhendem Lee. Vasilevskij na místě.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 14. Pulock (Tavares, Okposo), 31. Martin (Clutterbuck, Cizikas), 36. Nelson (Kuljomin), 37. Tavares (Nielsen, Okposo), 45. Boychuk (Tavares) – 23. Killorn (Kučerov, Carle), 40. Hedman (Carle, Namestnikov)

New York Islanders: Greiss (Gibson) – Boychuk, Leddy, Pulock, de Haan, Židlický, Hickey – Strome, Tavares (C), Bailey – Okposo (A), Nielsen (A), Kuljomin – Prince, Nelson, Lee – Clutterbuck, Cizikas, Martin. Trenér: Jack Capuano
    Tampa Bay Lightning: Bishop (45. Vasilevskij) – Carle, Hedman, Šustr, Garrison, Nesterov, Coburn – Kučerov, Johnson, Palát (A) – Callahan (A), Paquette, Filppula – Brown, Namestnikov, Killorn – Condra, Boyle (A), Blunden. Trenér: Jon Cooper

Rozhodčí: Morton, Rooney – Driscoll, Kovachik

Diváci: 13106