NY Islanders – Tampa 5:2 (kon.) | Columbus – NY Rangers 2:4 (kon.) | Toronto – Florida 3:4 (kon.)
St. Louis – Arizona 5:2 (kon.) | Vancouver – Los Angeles 3:2 (kon.)
Columbus Blue Jackets
2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
New York Rangers
Úterý 05.04.2016, 01:05 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Přeji příjemné vstávání. U nějakého nočního přenosu z NHL zase někdy nashledanou. (03:44:53)

1. Chris Kreider (NYR) 1+1
    2. Nick Foligno (CBJ) 2+0
    3. Mats Zuccarello (NYR) 1+0

Je konec. Ve třetí třetině se povedlo domácímu celku snížit po druhé brance Nicka Foligna a následně mělo celkem devět minut na vyrovnání, které ale nepřišlo. Při hře šesti proti čtyřem se do opuštěné klece trefil Derek Stepan, který si tak připsal dvacátou trefu v letošním ročníku.

Střely na branku: 29:30 (7:13, 11:12, 11:5)

59:34
    Branka Columbusu zůstala prázdná a ještě jeden puk do ní letěl. Nakonec se ale černá guma objevila jen vedle pravé tyčky.
    58:49 Derek STEPAN - 2:4

58:49
    Rangers právě vstřelili branku!
    Je hotovo! Ryan Murray dostal přihrávku na pravou stranu, ale puk mu odjel. DEREK STEPAN se tak ujmul kotouče a ze středního pásma jej poslal do odkryté branky. Bez asistence.

58:26
    Seth Jones na modré čáře špatně přihrál, a tak se o útoku dostával Rick Nash, který byl ale ubráněn domácí obranou.

58:16
    Oddechový čas pro domácí, po kterém v brance již neuvidíme Joonase Korpisala! Columbus hraje v šesti hráčích na ledě.

57:57
    Tak to je šance pro domácí! Mats Zuccarello zahrál proti Folignovi vysokou holé a inkasuje dvouminutový trest za tento prohřešek.

57:34
    Do útoku se také dostávají hosté, ale ti se do zakončení bezhlavě neženou. Kombinační hrou alespoň šetří drahocenný čas

56:43
    Jenže Rangers zkušeně výsledek hlídají. Po delším míchání puku za brankou se touš dostával do útoku, kde se ale nikdo neprosadil.

56:00
    Columbus má už jen čtyři minuty na to, aby utkání poslal minimálně do prodloužení a bral tak alespoň bod.

55:21
    Po delším obléhání to zkusil od modré čáry Seth Jones, kterému se ale připraveného Lundqvista pokořit nepovedlo.

54:18
    Opět to zkoušel dnes střelecky aktivní David Savard. Jeho pokus z levé strany ovšem ani nyní neskončil v brance.

54:01
    Domácí se stále drží v útočném pásmu. Nahození Davida Savarda bylo ovšem tečováno nad branku. Buly před Lundqvistem se uskuteční po komerční pauze.

53:37
    Následně se domácím povedlo vybojovat pásmo poté, co bylo nahození od modré čáry tečováno před brankou do ochranné sítě.

53:03
    Eric Staal posílal puk před branku na najíždějícího hráče, kterého se mu ovšem nepovedlo najít. U puku jsou tak opět domácí.

52:27
    Dlouhá kombinace domácího celku byla zakončena střelou Davida Savarda, kterému se svým pokusem povedlo vybojovat pásmo.

David Panuška

Branky a nahrávky: 35. Foligno (Savard, Bjorkstrand), 51. Foligno (Jones, Boll) – 7. Kreider (Stepan, Lundqvist), 26. Boyle, 39. Zuccarello (Kreider), 59. Stepan

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Bobrovskij) – Jones, Murray, Savard, Kukan, Prout, Goloubef – Atkinson, Jenner, Dubinsky – Milano, Wennberg, Saad – Bjorkstrand, Karlsson, Foligno – Boll, Campbell, Calvert.
    New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – Klein, McDonagh, Girardi, Yandle, Boyle, M. Staal – Miller, Brassard, Nash – Zuccarello, Stepan, Kreider – Fast, Hayes, E. Staal – Stålberg, Moore, Glass.

Rozhodčí: Peel, Hebert – MacPherson, Gibbs