NY Islanders – Philadelphia 2:5 (kon.) | Washington – Anaheim 0:2 (kon.)
Washington Capitals
0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Anaheim Ducks
Pondělí 11.04.2016, 01:30 • Verizon Center, Washington (kapacita 18506 míst) • NHL
    Ducks počtvrté v řadě vyhráli Pacifickou divizi

To je ode mě pro tuto chvíli vše, základní část NHL je u konce, v noci ze středy na čtvrtek startuje play off, u kterého se s vámi budu opět těšit na počtenou! (04:21:43)

Československá stopa v dnešním zápase:

nikdo

1. Justin WILLIAMS (WSH) – 0+0, 4 střely, čas na ledě 18:37, odehrál 1000. utkání v základní části NHL
    2. Frederik ANDERSEN (ANA) – 24 úspěšných zákroků, žádný inkasovaný gól, úspěšnost zásahů 100%, 3. čisté konto v sezoně

Největší čas na ledě: Niskanen 22:43 – Manson 22:27

Branky a nahrávky: 25. Perry (Garbutt), 27. Ritchie (Santorelli, Wagner). Rozhodčí: Skilliter, McCauley – Amell, Miller. Diváci: 18605.

Washington nastoupil do dohrávaného utkání bez několika opor základní sestavy. Jen na tribuně zůstali Alex Ovečkin, Nicklas Bäckström, Brooks Orpik nebo John Carlson, Braden Holtby pak přepustil místo v brankovišti Philippu Grubauerovi.

Anaheim určitě chtěl zvítězit, jelikož výhra by Ducks přiřkla titul v Pacifické divizi a tedy i možnost domácího prostředí v úvodu případného druhého kola play off. Kačeři tak nastoupili v plné sestavě a šli si cíleně za vítězstvím.

Po bezbrankové první třetině skóre otevřel v 25. minutě Corey Perry, který předvedl úžasnou individuální akci, kdy prošel ze středního pásma a po narážečce s Garbuttem a následném objetí branky zasunul puk do branky.

O dvě minuty později pak přidal druhý gól hostů Nick Ritchie, jenž pro změnu tečoval střelu Mika Santorelliho. Třetí dějství už nepřineslo téměř nic, hráči obou týmů se soustředili hlavně na to, aby se před tuhými boji o Stanley Cup nezranili.

Anaheim tak v posledním zápase letošní základní části zvítězil na ledě vítěze Prezidentovy trofeje Washingtonu 2:0 a v prvním kolem play off se utká s Nashvillem Predators, na Washington čeká rozjetá Philadelphia.

59:32
    Capitals se nemohou dostat do kýženého tlaku v útočném pásmu, slabé nahození Niskanena se zastavilo na hráčích před brankou.

59:07
    Tentokrát si bere oddechový čas trenér hostů Bruce Boudreau, aby nechal pro změnu svým hráčům trochu odpočinout.

59:07
    Simon Despres se pokusil vypálit z vlastního pásma, odkrytou branku ale o kousek minul a je tak odpískán další icing Ducks.

58:56
    Oshie poslal centr před branku, kde puk nedokázali trefit Kuzněcov, ani Johansson.

58:31
    Hosté poslali puk jen na zakázané uvolnění. Domácí trenér Barry Trotz si bere oddechový čas, aby vysvětlil svým svěřencům, jak by si závěr třetí třetiny představoval odehrát.

58:12
    Philipp Grubauer míří na střídačku, Washington se pokusí o vyrovnání v šesti hráčích v poli!

57:36
    Andre Burakovsky je zpátky na ledové ploše, Capitals hrají v plném počtu.

57:14
    Karl Alzner si všiml jako první odraženého puku a rychle jej poslal daleko z vlastního pásma.

56:46
    Corey Perry se váhavým pohybem nakonec uvolnil až do palebné pozice, jeho svižná střela zápěstím ale orazítkovala jen plexisklo za brankou.

56:05
    Frederik Andersen musel vytáhnout další výborný zákrok proti šanci Stanislava Galijeva. Mezitím už Josh Manson skočil zpátky na led, Ducks jsou v plném počtu a začíná jejich přesilovka.

55:36
    Síly na ledě se vyrovnají, za nedovolené bránění brankáře míří na trestnou lavici Andre Burakovsky. Chvíli se tak bude hrát ve čtyřech na obou stranách, poté začne přesilová hra Anaheimu.

55:20
    Kačerům se podařilo vyhodit a celá bránící čtveřice tak může vystřídat, změnu dozná tak přesilovkové komando domácích.