Finsko – Kanada 1:3 (kon.) | Slovensko – Česko 4:3 (kon.) | USA – Švýcarsko 4:0 (kon.)
Chicago Blackhawks
3:4 (0:1, 2:1, 1:2) Stav série: 1:3
St. Louis Blues
Středa 20.04.2016, 03:30 • United Center, Chicago • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference
    Tarasenko přiblížil St. Louis dalšímu kolu play-off.

Československá stopa v utkání:

Martin Rozsíval (CHI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:21
    Marián Hossa (CHI) 0+1, 5 střel, čas na ledě, 16:24
    Richard Pánik (CHI) 0+0, 2 střely, čas na ledě, 11:31
    Tomáš Fleischmann (CHI) 0+0, 9 střel, čas na ledě 5:13 (06:36:54)

1. Vladimír Tarasenko (STL) 2+1
    2. Brian Elliott (STL) 39 zákroků, 3 góly, 92,9%
    3. Duncan Keith (CHI) 2+0

Chicago na svém ledě prohrává se St. Louis, jehož vítězství zařídili na začátku třetí třetiny během tří minut a deseti sekund Jaden Schwartz a Alexander Steen. Blackhawks sice dokázali snížit, když se necelých šest minut před koncem prosadil Duncan Keith, vyrovnat už se jim ale nepodařilo a St. Louis se ujímá vedení 3:1 na zápasy. Konečný výsledek. Chicago Blackhawks 3 St. Louis Blues 4.

59:46
    Čárový rozhodčí Derek Amell přišel o helmu a jeden z kustodů mu musel upravit řemínek.

59:46
    Jeden z hráčů Chicaga napálil puk do čárového rozhodčího, od něhož se puk odrazil na střídačku. S nadějemi Blackhawks to vypadá už hodně špatně, a to nejen v dnešním utkání, ale také celé sérii.
    59:25 Neuznaná branka Alexandera Steena kvůli ofsajdu.

59:25
    St. Louis právě vstřelilo branku, který nebyla uznána!
    Alexander Steen dovezl puk do prázdné brány po přihrávce Paula Stastnyho, gól by ovšem neměl být uznán kvůli kvůli ofsajdu a nakonec také nebyl. Trest Andrewa Shawa trvá, stejně jako skóre 4:3 pro St. Louis Blues.

59:13
    Klec Chicaga je prázdná a Corey Crawford už je na střídačce! Blackhawks to zkouší bez brankáře, hra ale pokračuje v pěti proti pěti poté, co byl vyloučen Andrew Shaw.

58:52
    Vteřiny teď pro Blackhawks plynou hrozně rychle a kdo ví, zda se dostanou ještě k odvolání brankáře.

58:28
    Kevin Shattenkirk na pravém křídle nemohl pokračovat v akci, protože rozhodčí odpískali postavení mimo hru.

57:56
    Andrew Shaw v nejméně vhodnou chvíli posílá svůj tým do čtyř! Chicago potřebuje vyrovnat, v oslabení už to ale bude mít během závěrečných dvou minut hodně těžké.

57:56
    Andrew Shaw (CHI) dostal menší trest, 2 minuty nedovolené bránění.

57:00
    Do konce dnešního nejzajímavějšího a nejdramatičtějšího utkání série mezi Chicagem a St. Louis zbývají odehrát přesně tři minuty. Blues vedou v United Center těsně 4:3.

55:50
    Brent Seabrook předvedl vleže nádherný defenzivní zákrok, kterým zablokoval přihrávku Blues a založil rychlý protiútok svého týmu. Andrew Ladd vzápětí vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování, Brian Elliott ale jeho střelu po rychlém zakleknutí vyrazil a poté nepustil Jonathana Toewse k dorážce.
    54:40 Duncan KEITH - 3:4

54:40
    Chicago právě vstřelilo branku!
    DUNCAN KEITH střílí kuriózní gól a Blackhawks se dostávají na dostřel jedné branky!! Duncan Keith vypálil od modré čáry a jeho následnou střelu zápěstím přizvedl do vzduchu nešťastně Vladimir Tarasenko, od jehož hole se puk odrazil do vzduchu a poté se jako padající list snesl za záda vyjetého Briana Elliotta, který šel příliš rychle do kolen. Asistence: Artěmij Panarin, Andrew Shaw.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 30. Shaw (Hossa, Gustafsson), 34. Keith (Shaw, Kane), 55. Keith (Panarin, Shaw) – 15. Tarasenko (Lehterä, Schwartz), 38. Tarasenko (Steen, Shattenkirk), 42. Schwartz (Shattenkirk, Tarasenko), 45. Steen

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Keith (A), Hjalmarsson, van Riemsdyk, Seabrook (A), Rundblad, Rozsíval – Ladd, Toews (C), Hossa – Panarin, Anisimov, Kane – Fleischmann, Teräväinen, Pánik – Desjardins, Kruger, Shaw. Hlavní trenér: Joel Quenneville.
    St. Louis Blues: Elliott (Allen) – Bouwmeester, Pietrangelo (A), Edmundson, Shattenkirk, Gunnarsson, Parayko – Schwartz, Lehterä, Tarasenko – Steen (A), Stastny, Brouwer – Fabbri, Berglund, Backes (C) – Upshall, Brodziak, Ott. Hlavní trenér: Ken Hitchcock.

Rozhodčí: Chris Rooney, Francois St. Laurent – Derek Amell, Tim Nowak