105:103 (26:26, 58:50, 87:76)
Ukrajina
Neděle 24.07.2016, 10:45ME do 20 let - muži • O 7. - 8. místo

Ode mě je to pro dnešek vše. U dalších on-line přenosů na shledanou! (12:45:23)

Utkání o sedmé místo v rámci basketbalového ME do 20 let je minulostí a o něco spokojenější tedy letos mohou být Češi. Ti si především díky dobré druhé a třetí čtvrtině vypracovali dvouciferný náskok, který jim nakonec zajistil vítězství. Závěr byl sice ještě hodně dramatický, neboť Ukrajinci během poslední minuty nasázeli 13 bodů, avšak poslední pokus Michajljuka už měl prachbídnou šanci na úspěch a naši uhájili vítězství 105:103!

39:59
    Michajljuk to ještě zkusil dalekonosným pokusem, ale ten nekončí v koši! Češi vítězí! (105:103)

39:56
    Viktor Pulpán proměňuje jen jeden trestný hod! Ukrajina má šanci vyrovnat! (105:103)

39:56
    Taktický faul Michjljuka. Pulpán jde na veledůležité trestné hody. (104:103)

39:53
    Neskutečné! Sedm vteřin do konce a Michajljuk dává další trojku! Náskok našich je jen jednobodový! (104:103)

39:47
    Ale pozor ještě! Sydorov dává třináct vteřin před koncem trojku! (104:100)

39:46
    Svjatoslav Michajljuk navíc trefuje první trestný hod, po kterém si naši berou timeout. (104:97)

39:40
    Ještě jedna rychlá odpověď Ukrajiny. Dva body pro Michajljuka. (104:96)

39:32
    Téměř nekonečná poslední minuta čtvrtiny pokračuje dvěma přesnými trestnými hody Marka Mareše. (104:94)

39:31
    Ukrajinci ještě bojují a snižují dvojkou z ruky Skapinceva. (102:94)

39:25
    Pokračuje série trestných hodů. Aspoň jeden ze dvou nyní proměnil Viktor Pulpán. Následně přichází oddechový čas Ukrajiny. (102:92)

39:13
    Sedmačtyřicet vteřin před koncem zápasu se Kobec trefuje z boou nařízených šestek. (101:92)

39:06
    Další trestné hody měl k dispozici Matěj Svoboda. Ten sice trefil jen jeden, ale to vůbec nevadí. (101:90)

39:00
    Také druhá Chaloupkova šestka v koši! Češi mají na kontě stovku a jdou si pro sedmé místo. (100:90)

39:00
    Kryštof Chaloupka si došel pro trestné hody a první z nich hned proměňuje. (99:90)

38:45
    Mychajljuk trefuje dvojku, ale Ukrajina nemá moc času na vyrovnání. (98:90)

38:25
    Matěj Svoboda se znovu dostal ke střele za tři body a znovu trefuje! Minutu a 35 sekund před koncem čtvrtiny si Ukrajina bere oddechový čas. (98:88)

Lukáš Podleśny

Česko: Mareš, Dragoun, Potoček, Pulpán, Klimek, Svoboda, Sehnal, Kroutil, Chaloupka, Jokl, Roub, Puršl
    Ukrajina: Zotov, Sydorov, Antoněnko, Tarasenko, Kobec, Michajljuk, Balaban, Prijmak, Pavlov, Skapincev, Mirošnyčenko, Lebedincev

Rozhodčí: Carmelo Paternico (ITA), David Romano (ISR), Arturas Sukys (LTU)
    Čtvrtiny: 26:26, 32:24, 29:26, 18:27