Česko – Tým Evropy 2:3 (po pr.) | Tým Severní Ameriky – Rusko 3:4 (kon.) | Finsko – Švédsko 0:2 (kon.)
Tým Severní Ameriky
3:4 (1:0, 1:4, 1:0)
Rusko
Úterý 20.09.2016, 02:10 • Air Canada Center, Toronto • Světový pohár • Skupina B

Tým Severní Ameriky vedl po první třetině o jednu branku, prosadil se Auston Matthews. Ve druhé periodě hned čtyřikrát skórovali Rusové, postupně se trefili Vladislav Naměstnikov, Nikita Kučerov, Jevgenij Kuzněcov a Vladimir Tarasenko . Rusko vedlo 4:1, v závěru pak snížil Morgan Rielly. Ve třetí třetině pak Ryan Nugent-Hopkins upravil na rozdíl jediné branky. Rusové v závěru dokázali svého soupeře eliminovat, a tak se radují z výhry 4:3. Děkuji za pozornost. (04:54:18)

Ruský celek díky výhře je stále ve hře o vyřazovací boje. Vzhledem k tomuto výsledku se skupina B pořádně zamotává.

59:40
    Shayne Gostisbehere trefil pumelenicí od modré tyčku! Obrovská šance zůstává nevyužitá. Sergej Bobrovskij svůj tým následně také podržel.

59:20
    John Gibson zůstává na střídačce, šest na čtyři.

59:20
    Tým Severní Ameriky si vyžádal oddechový čas.

59:20
    Vyloučení v týmu Rusko (Dmitrij Orlov – 2 min., podražení). Obrovskou šanci mají "domácí" na vyrovnání. Budou hrát přesilovou hru.

59:00
    Poslední minuta hry.
    58:40 Bobrovskij v permanenci střel

58:40
    Rusové se s vypětím všech sil brání. Sergej Bobrovskij se rozhodně nenudí.

58:25
    Tým Severní Ameriky se však nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

58:10
    Tým vedený jako domácí hraje v šest, odvolal brankáře.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:40
    Čas vymezený pro třetí třetinu se rychle blíží ke svému konci.

57:12
    Brandon Saad se zkoušel prosadit rychlou střelou, ale neuspěl. Výborný zákrok ruského maskovaného muže.

56:37
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, vedení Ruska o jednu branku je stále aktuální.

56:11
    Connor McDavid vystřelil na branku, Sergej Bobrovskij si nebyl jistý se zákrokem, ale kotouč končí mimo prostor vymezený třemi tyčemi.

55:57
    Connor McDavid se dostal do postavení mimo hru. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu. Severoameričané souboj o puk vyhráli.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 6. Matthews (McDavid, Scheifele), 38. Rielly (Nugent-Hopkins, Gaudreau), 44. Nugent-Hopkins (MacKinnon, Parayko) – 30. Naměstnikov (Tělegin, Anisimov), 31. Kučerov (N. Kuljomin), 34. Kuzněcov (Panarin, N. Zajcev), 36. Tarasenko (Dacjuk, Ovečkin)

Tým Severní Ameriky: M. Murray (Gibson) – Rielly, Ekblad, Jones, R. Murray, Parayko, Gostisbehere – MacKinnon, Nugent-Hopkins, Drouin – Scheifele, McDavid, Matthews – D. Larkin, Eichel, Gaudreau – Saad, Couturier, Trocheck.
    Rusko: Bobrovskij (Varlamov) – N. Zajcev, Orlov, Jemelin, Markov, Marčenko, D. Kulikov – Kučerov, Dacjuk, Ovečkin – Tarasenko, Malkin, N. Kuljomin – Dadonov, Šipačjov, Panarin – Kuzněcov, Anisimov, Tělegin – Naměstnikov.

Rozhodčí: Dwyer, O'Halloran – Heyer, Amell

Diváci: 19 078