Olomouc – Táborsko 2:0 (kon.)
SK Sigma Olomouc
2:0 (1:0)
FC SILON Táborsko
Úterý 04.10.2016, 17:00 • Andrův stadion Olomouc. Kapacita: 12.566 míst. • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 5. kolo

Olomouc si díky převaze i ve druhém poločase nakonec odnesla z tohoto zápasu plný počet bodů a oplatila tak Táborsku dva týdny starou prohru ze stejného stadionu v MOL Cupu. Svěřenci Petra Frňky totiž předvedli o dost horší výkon a ani z jejich pověstné bojovnosti toho moc neukázali. Sigma si i díky třem bodům má stejný bodový zisk jako Baník, ovšem horší skóre, a patří jí tedy druhé místo.. (18:58:41)

90+2

90+2
    Roh domácích v posledních minutách už nic nepřinesl, Froněk si míč zpracoval na prsa a odpálil je přes polovinu.

90+1
    Džafič zůstal ležet u postranní čáry, ale sudí zákrok Yunisův zákrok jako nedovolený nevyhodnotil. Olomouc tak pokračuje ve svém útoku.

90
    Rozhodčí nastavuje 2 minuty nad standartní hrací čas.

89
    Buchta chytá bez viditelných potíží vysoký centr Hovorky a může okamžitě vykopávat přes polovinu hřiště. Táborsko se však ještě nevzdává.

88
    Aleš Nešický dostal žlutou kartu za další ostrý zákrok na olomouckého hráče, hra se v posledních minutách dost přiostřila.

87
    Domácí se tlačili do zakončení, ale Yunis nakonec v poslední chvíli přišel o míč. Táborsko bude vhazovat.

86
    Tomáš Chorý je dnes posledním střídajícím hráčem, na trávníku jej totiž nahradil Jakub Yunis.

84
    Antonín Presl se ohnal loktem po Zahradníčkovi a dostává tak další žlutou kartu.

84
    Chorý se v poslední šanci pořádně opřel do míče, jeho hlavička při rohovém kopu však nakonec o pár centimetrů přeletěla bránu.

83
    Chorý pod sevřením soupeřů nakonec zvládl akrobaticky zakončit, ale střela neměla dostatečnou rychlost. Toma tak bez potíží zasahuje.

82
    Míč se dostal z rohu až na půlku Olomouce, Buchta tak musí rozehrávat až od vlastní brány.

81
    Roh domácích se vyvíjel podobně jako branková situace z první půlky, tentokrát ale střela Chorého končí na prvním clonícím hráči a následně v zámezí.

80
    Ofsajd zastavuje snažení Táborska, Fulnek totiž stál už za posledním hráčem Olomouce

Dnešní utkání sleduje 1962 diváků.

79
    Sigma podruhé střídá. Na pozici Jakuba Petra nastupuje jeho jmenovec Jakub Habusta.

78
    Presl však nabídnutou příležitost nevyužil, svou střelu v pádu totiž dostatečně nezamířil. Buchta míč bez potíží chytá do rukavic.