NY Islanders – Anaheim 3:2 (po pr.) | Edmonton – Buffalo 2:6 (kon.) | Vancouver – Carolina 4:3 (po pr.)
New York Islanders
3:2 (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)
Anaheim Ducks
Pondělí 17.10.2016, 00:00 • Barclays Center, New York • NHL
    Mezi střelce se poprvé v této sezóně zapsal i John Tavares!

Československá stopa v utkání:
    Jaroslav Halák (NYI) 61 minut, 24 zákroků, 2 góly, 92,3% (05:33:44)

1. John Tavares (NYI 1+0
    2. Josh Bailey (NYI) 1+0
    3. Ryan Getzlaf (ANA) 1+1

Domácí se dostali v sedmé minutě do vedení, prosadil se Brock Nelson. Ve třetí třetině vedení Islanders navýšil John Tavares. Krátce poté dokázali hosté zásluhou Cama Fowlera snížit. Minutu před koncem vyrovnal tvrdou střelou zápěstím Ryan Getzlaf. Zápas rozhodl v jednašedesáté minutě krásnou samostatnou akcí Josh Bailey. New York Islanders vyhrává 3:2 po prodloužení.

60:54 Josh BAILEY - 3:2

60:54
    Islanders právě vstřelili branku!
    Do prodloužení vstoupili lépe domácí. K samostatné akci se odhodlal JOSH BAILEY. Oklamal několik hráčů soupeře, poradil si s posledním obráncem, nasadil krásnou kličku brankáři a poslal kotouč do odkryté branky. Domácí vyhrávají v prodloužení. Asistence: Nick Leddy a Cal Clutterbuck.

60:10
    John Tavares se jako první dostal do zakončení, ale jeho rána jen o malý kousek minula branku.

60:01

Základní hrací doba o vítězi nerozhodla, uvidíme prodloužení tři na tři.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:37
    Andrew Cogliano zakončil další rychlou akci hostů nepřesnou střelou.
    59:00 Ryan GETZLAF - 2:2

59:00
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Sami Vatanen vymyslel výbornou přihrávku, po níž z první střílel RYAN GETZLAF. Jeho střela končí v brance, a tak je vyrovnáno. Jaroslav Halák Jaroslav Halák se mohl jen smutně ohlédnout za kotoučem, slovenský brankář se nestihl přesunout k tyčce. Asistence: Sami Vatanen a Cam Fowler.

58:43
    Ducks se dostali do postavení mimo hru, buly ve středním pásmu. Brankář dál zůstává na střídačce.

58:30
    Hostující celek má kotouč pod kontrolou na své polovině hrací plochy.

58:16
    Hostující celek si vyžádal oddechový čas, John Gibson už zůstane na střídačce. Hosté to zkusí v šesti.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 8. B. Nelson (Chimera, Hickey), 48. Tavares (Clutterbuck, Hamonic), 61. Jo. Bailey (Leddy, Clutterbuck) – 49. Fowler (Getzlaf, Ritchie), 59. Getzlaf (Vatanen, Fowler)

New York Islanders: Halák (Bérubé) – de Haan, Seidenberg, Hickey, Boychuk, Leddy, Hamonic – Ladd, Tavares, Jo. Bailey – Lee, B. Nelson, R. Strome – Beauvillier, Quine, Chimera – N. Kuljomin, Cizikas, Clutterbuck.
    Anaheim Ducks: Gibson (Bernier) – Ja. Larsson, Bieksa, Holzer, Vatanen, Fowler, Manson, Stoner – Ritchie, Getzlaf, Perry – Cogliano, Silfverberg, Kesler – Raymond, Vermette, Sörensen – Garbutt, Wagner, Boll.

Rozhodčí: Lewis, StLaurent – Sericolo, Murphy

Diváci: 15 795