Buffalo – Carolina 1:3 (kon.) | New Jersey – Philadelphia 4:0 (kon.) | Columbus – Pittsburgh 7:1 (kon.)
Montreal – Minnesota 2:4 (kon.) | Florida – Boston 1:3 (kon.) | Ottawa – Anaheim 2:1 (po pr.)
Tampa – St. Louis 5:2 (kon.) | Nashville – Los Angeles 0:4 (kon.) | Colorado – Toronto 0:6 (kon.)
Vancouver – Winnipeg 1:4 (kon.)
Tampa Bay Lightning
5:2 (0:2, 2:0, 3:0)
St. Louis Blues
Pátek 23.12.2016, 01:40 • Amalie Arena, Tampa • NHL

Děkuji za pozornost. U dalších on-line přenosů z NHL se těším brzy na počtenou! (04:36:24)

Československá stopa

Andrej Šustr (TBL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:30

Dmitrij Jaškin (STL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 12:29

1. Alex Killorn (TBL) 1+0
    2. Brian Boyle (TBL) 1+0
    3. Jonathan Drouin (TBL) 2+1
    V první třetině jsme se rozjížděli pomalu a nebyli z toho šťastní. Naopak jsme šťastní ze způsobu, jakým jsme na to odpověděli, řekl po zápase Victor Hedman.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 32:23 (12:10, 9:4. 11:9)
    Zblokované střely – 11:7
    Vyhraná vhazování – 32:36
    Trestné minuty – 4:6
    Hity – 21:24

Hokejisté Tampy sice prohrávali po první třetině se St. Louis 0:2, ale ve druhé části manko vymazali a v závěrečné dvacetiminutovce dokonali velký obrat! Vedení na stranu Bolts strhl ve 46. minutě střelou schovanou za bránící hráče Alex Killorn. V samotném závěru pak měli domácí více sil, soupeře vůbec nepustili do tlaku a naopak v čase 58:20 připravil Filppula pojistku pro Jonathana Drouina. Stejný hráč se pak 31 sekund před koncem trefil ještě jednou, když dovezl puk do prázdné branky soupeře. Lightning tak přehráli Bluesmany 5:2.

59:29 Jonathan DROUIN - 5:2

59:29
    Tampa právě vstřelila branku!
    Hosté ještě zkusili hru bez brankáře a Tampa je trestá pátým gólem! Hedman poslal dopředu JONATHANA DROUINA, jenž si pohrál s obráncem a zasunul puk za brankovou čáru. Asistence: Victor Hedman a Valtteri Filppula.

58:20
    Jake Allen se při pokusu o zákrok zranil a na závěr pouští mezi tyče Cartera Huttona.
    58:20 Jonathan DROUIN - 4:2

58:20
    A je zřejmě hotovo! Fantasticky to udělal Valtteri Filppula, který si vychutnal Bouwmeester a ještě přes Berglunda parádně prostrčil puk před branku na hůl JONATHANA DROUINA, který překonal Allena rychlou kličkou do bekhendu – 4:2. Asistence: Valtteri Filppula a Anton Strålman.

58:04
    A Jake Allen musel opět přerušit hru. Postaral se o to Jonathan Drouin.

57:49
    Lightning se snaží držet hru daleko od Vasilevského. Zasahovat naopak musel Allen, jenž schoval do lapačky bekhendovou střelu Bournivala.

57:16
    Hosté v postavení mimo hru. Je tu poslední komerční přestávka.

56:41
    Jonathan Drouin má šikovné ruce a doslova vykoupal bránícího Perrona. Následně ale zblízka netrefil branku!

55:31
    Domácí teď takticky drží puk v útočném pásmu. Kombinují po rozích a čas pomalu utíká.

54:40
    Domácí dostali puk daleko od své branky a mohou poslat na led čerstvé síly.

54:26
    Icing domácích. Kouč Tampy Jon Cooper si vzal raději oddechový čas.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 30. Boyle (Hedman, Drouin), 38. Bournival (Garrison, J.T. Brown), 46. Killorn (Strålman, Hedman), 59. Drouin (Filppula, Strålman), 60. Drouin (Hedman, Filppula) – 15. Perron, 15. Megan (Reaves, Edmundson)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Gudlevskis) – Strålman (A), Hedman, Šustr, Garrison, Coburn (A), Koekkoek, Nestěrov – Drouin, Filppula, Boyle (A) – Point, T. Johnson, Killorn – J.T. Brown, Richard, Conacher – Condra, Bournival.
    St. Louis Blues: Allen (59. C. Hutton) – Pietrangelo (C), Edmundson, Shattenkirk, Hunt, Parayko, Bouwmeester – Tarasenko (A), Lehterä, Schwartz – Perron, Berglund, Steen (A) – Jaškin, Megan, Fabbri – Reaves, Brodziak, Upshall.

Rozhodčí: Luxmore, St. Laurent – Nagy, Racicot

Diváci: 19092