NY Islanders – Buffalo 5:1 (kon.) | Pittsburgh – New Jersey 4:1 (kon.) | Washington – Tampa 4:0 (kon.)
Columbus – Montreal 2:1 (kon.) | NY Rangers – Minnesota 4:7 (kon.) | Florida – Detroit 3:4 (1:2 po s.n.)
Carolina – Boston 3:2 (po pr.) | Chicago – Colorado 1:2 (po pr.) | Dallas – Los Angeles 3:2 (po pr.)
Calgary – Vancouver 4:1 (kon.) | Arizona – Toronto 1:4 (kon.) | San Jose – Edmonton 3:2 (po pr.)
Chicago Blackhawks
1:2 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Colorado Avalanche
Sobota 24.12.2016, 02:30 • United Center, Chicago • NHL

Slovenská stopa v utkání

Richard Pánik (CHI) 0+0, 2 střely, čas na ledě 15:51 (05:27:02)

1. Calvin Pickard (COL) 38 zák., 1 gól, 97,4%
    2. Corey Crawford (CHI) 32 zák., 2 góly, 94,1%
    3. Jonathan Toews (CHI) 1+0

Statistiky: Střely na bránu: 39-34; Zablokované střely: 15-19; Vhazování: 56%-44%; Hity: 17-40; Přesilové hry: 1/4-0/1; Trestné minuty: 4-10.
    Reakce fanoušků po spektakulárním zákroku Coreyho Crawforda, který proti Coloradu odchytal fantastické utkání.

Corey Crawford odchytal v domácí bráně Chicaga fantastické utkání a dlouho držel hokejisty Colorada k radosti aplaudujících fanoušků v United Center nad vodou, ve třetí třetině ale odpověděl na úvodní branku Jonathana Toewse skvěle hrající Mikko Rantanen a po pouhých 25 sekundách ukončil prodloužení Nathan MacKinnon, který dokončil skvělý obrat. Colorado v roli posledního týmu západní konference porazilo její vedoucí celek a získalo proti Chicagu cenné dva body. Konečný výsledek. Chicago Blackhawks 1 Colorado Avalanche 2 po prodloužení.

60:25 Nathan MACKINNON - 1:2

60:25
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Tyson Barrie vybojoval na pravé straně obranného pásma puk a v neutrální zóně ho u střídaček předložil NATHANOVI MACKINNONOVI, který rychlý protiútok a přečíslení dva na jednoho v pravém kruhu pro vhazování zakončil krásnou střelou zápěstím, která zamířila nad lapačku Coreyho Crawforda a v bližším horním rohu brány se od horní tyče odrazila do brány. Colorado v prodloužení konalo obrat a vítězí v United Center 2:1! Asistence: Tyson Barrie.

60:01

Mikko Rantanen ve třetí části odpověděl na úvodní gól Jonathana Toewse a o osudu nádherného utkání bude muset rozhodnout prodloužení nebo samostatné nájezdy. Obrovskou zásluhu na tom má brankář Corey Crawford, který Blackhawks podržel několika spektakulárními zákroky. Skóre po třetí třetině. Chicago Blackhawks 1 Colorado Avalanche 1.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:00
    Do konce normální hrací doby zbývá odehrát 1 minuta.

57:41
    Do konce utkání už příliš času nezbývá a vypadá to, že se dočkáme nadstavby v podobě prodloužení.

56:31
    Mikko Rantanen na opačné straně ledové plochy ze stejného prostoru zkoušel strhnout vedení na stranu Colorada, na přední tyči byl ale připravený Corey Crawford, který dnes chytá neskutečný zápas.

56:15
    Niklas Hjalmarsson na pravém křídle vzápětí vypálil od modré čáry a Calvin Pickard po svém zákroku puk podržel.

56:09
    Dennis Rasmussen v pravém kruhu pro vhazování napřáhl k nádherné střele zápěstím, která mířila do bližšího horního rohu brány, Blake Comeau do ní ale skvěle vložil hůl, od níž se puk odrazil do vzduchu a skončil v ochranné síti.

55:52
    Avalanche na levém křídle vypálili z kruhu pro vhazování a jejich následná střela zamířila do ochranné sítě.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 32. Toews (Panarin, P. Kane) – 46. Rantanen (Barrie, MacKinnon), 61. MacKinnon (Barrie)

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Keith (A), Hjalmarsson, B. Campbell, Seabrook (A), Forsling, T. van Riemsdyk – Panarin, Toews (C), P. Kane – Hartman, Hinostroza, Motte – Rasmussen, Krüger, Pánik – Desjardins, Kero, Tootoo. Hlavní trenér: Joel Quenneville.
    Colorado Avalanche: Pickard (S. Martin) – Ťutin, Barrie, Beauchemin (A), Zadorov, Goloubef, Gelinas – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Grigorenko, Duchene, R. Bourque – Comeau, Söderberg, Iginla – Colborne, J. Mitchell, Martinsen. Hlavní trenér: Jay Pandolfo.

Rozhodčí: Jon McIsaac, Chris Lee. Čároví: Bryan Pancich, Shane Heyer

Diváci: 21918