Florida – Toronto 2:3 (0:1 po s.n.) | Pittsburgh – Carolina 3:2 (kon.) | Tampa – Montreal 4:3 (po pr.)
St. Louis – Philadelphia 6:3 (kon.) | Vancouver – Los Angeles 2:1 (kon.)

Jakub Kindl (FLA) 0+1, 2 střely, čas na ledě 15:28
    Roman Polák (TOR) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:49 (04:49:26)

1. Mitchell Marner (TOR)0+0, rozhod. nájezd
    2. Vincent Trocheck (FLA) 1+1
    3. Roberto Luongo (FLA) 33 zák., 1 gól, 95,0%

V úvodu první třetiny byla Florida střelecky aktivnější, neproměnila dvě přesilové hry. Díky zvládnutým oslabením se naopak do hry dostalo Toronto, které se dokázalo gólově prosadit. Mladíček Auston Matthews se po chybné rozehrávce domácích dostal do střelecké pozice, kterou proměnil. Po dvaceti minutách platil stav 0:1.

Ve druhé třetině jsme sledovali rychlý hokej, Florida se snažila vyrovnat. V úvodu třetiny měla tlak, který proměnit nedokázala. Ve 37. minutě dostali hosté kotouč do branky, ale na základě výzvy domácího trenéra nebyl uznán, neboť Toronto bránilo brankáři ve hře. Následně se už hosté prosadit dokázali podle pravidel. V čase 37:54 se nad rukavici Roberta Luonga trefil William Nylander. Po dvou třetinách vedli hosté o dva góly.

Z kraje třetí třetiny dokázali domácí hokejisté vyrovnat stav zápasu na 2:2. Ve zbytku třetiny byli dál hráči Panthers aktivnější, ale nedokázali přidat další branku. Denis Malgin neproměnil trestné střílení. Po základní hrací době nebylo rozhodnuto.

Pětiminutové prodloužení gól nepřineslo, a tak se jely nájezdy. Ve třetí sérii neuspěl Nick Bjugstad. Na druhé straně mířil přesně mezi betony Mitchell Marner, který rozhodl o výhře Toronta.

Mitchell MARNER - 2:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Toronto Maple Leafs.
    Autorem vítězné branky je MITCHELL MARNER. Uspěl střelou mezi betony brankáře Floridy.

3. série
    0:1
    Mitchell MARNER proměňuje.

3. série
    0:0
    Nick BJUGSTAD neproměňuje. Vůbec netrefil branku, jel velmi pomalu.

2. série
    0:0
    Nazem KADRI neproměňuje. Roberto Luongo skvěle zasáhl rukavicí.

2. série
    0:0
    Seth GRIFFITH neproměňuje. Bekhendem neuspěl.

1. série
    0:0
    Auston MATTHEWS neproměňuje. Dlouho váhal se střelou, nakonec nic nevymyslel.

1. série
    0:0
    Vincent TROCHECK neproměňuje.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení nerozhodlo, a tak uvidíme nájezdy. Velkým hrdinou zápasu je Roberto Luongo, který zejména v prodloužení podržel své spoluhráče.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:40
    Oddechový čas pro domácí.

64:40
    Roberto Luongo znovu podržel své spoluhráče. Auston Matthews ani napodruhé nedokázal překonat brankáře soupeře. Sledujeme prodloužení ve velmi rychlém stylu.

64:12
    Jake Gardiner vystřelil od modré, ale neuspěl. Následně Auston Matthews ve vyložené pozici nepřekonal Roberta Luonga.

63:55
    Bránící se celek dokázal poslat puk až k brance soupeře.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 41. Marchessault (Yandle, Trocheck), 43. Trocheck (Kindl, Marchessault) – 11. Matthews (Hyman, Co. Brown), 38. W. Nylander (Matthews, Gardiner), rozh. náj. Marner