3:6 (0:2, 3:2, 0:2)
Česko
Pátek 30.12.2016, 14:30 • Sportzentrum Zuchwil • Reprezentace do 18 let

Střely na branku – 32:39 (12:14, 12:12, 8:13) (16:49:17)

Čeští hokejisté poráží na závěr turnaje v Zuchwilu domácí Švýcarsko 6:3 a zakončili tak turnaj pěti zemí s 11 body. Bez ohledu na dnešní výsledek už měli svěřenci Václava Varadi turnajový triumf jistý. Domácí sice dokázali v závěru druhé třetiny snížit z 1:4 na 3:4, ale čeští hokejisté už v závěrečné dvacetiminutovce drama nepřipustili. Jejich výhru naopak potvrdili Martin Kaut a Jan Kern, jenž se trefil při švýcarské power-play.

57:28
    Česko právě vstřelilo branku!
    Domácím se risk nevyplatil! Do opuštěné švýcarské klece poslal kotouč JAN KERN. Asistence: Ostap Safin a Jakub Lauko.

57:18
    Domácí odvolávají brankáře Trudela a zkoušejí to se šesti hráči v poli!

53:13
    Čeští hráči oslabení přestáli. Teď už jsou v plném počtu.

51:12
    Nyní si zahraje přesilovku domácí Švýcarsko. Trest za hákování dostal Josef Myšák.

47:30
    Vyloučení na švýcarské straně. Dvě minuty za vysokou hůl obdržel Luca Wyss.

46:23
    Mladí čeští hokejisté soupeři odskakují! Pardubický MARTIN KAUT zvyšuje na 3:5. Asistence: Jan Hladoník.

40:01

Ve druhé třetině vedli čeští hokejisté dvakrát už o tři góly, ale Švýcarsko nakonec odchází do šaten pouze s jednobrankovým mankem. Gólový účet prostřední dvacetiminutovky otevřel jen Jan Hladoník, jenž se prosadil pouhých 12 sekund po přestávce. Ve 32. minutě snížil Lionel Heughebaert, ovšem Dan Przybyla zase vrátil české osmnáctce pohodlný náskok. A to ještě krátce před tím neproměnil trestné střílení Hladoník. Poslední minuta periody však patřila Švýcarsku. Nejprve se prosadil v přesilovce Lionel Heughebaert a 16 sekund před pauzou snížil na 3:4 Valentin Nussbaumer.

40:00

39:44
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    A pozor! Domácí stahují na rozdíl jediné branky! VALENTIN NUSSBAUMER snižuje 16 sekund před pauzou na 3:4. Asistence: Gianluca Burger.

39:03
    Hráči ze země helvetského kříže snižují! Také o jejich druhý zásah se postaral LIONEL HEUGHEBAERT. Asistence: Nicolas Müller a Yannick Brunner.

38:30
    Dvouminutový trest za vysokou hůl dostává Jakub Lauko. Český výběr se bude muset bránit.

36:38
    Nyní se ale prosazuje DAN PRZYBYLA a česká osmnáctka opět vede o tři branky – 1:4. Asistence: Jan Svoboda.

36:21
    Jan Hladoník ale Trudela nepřekonal! Stále tedy platí stav 1:3.

36:21
    Yannick Brunner fauloval Hladoníka a proti Švýcarům bylo nařízeno trestné střílení!

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 32. Heughebaert (Müller, Zbinden), 40. Heughebaert (Müller, Brunner), 40. Nussbaumer (Burger) – 4. Zadina (Kaut, Král), 7. Buchtela (Svoboda), 21. Hladoník, 37. Przybyla (Svoboda), 47. Kaut (Hladoník), 58. Kern (Safin, Lauko)

Švýcarsko: Trudel (da Silva) – Brunner, J. Wyss, Colomb, Hauser, Barandun, Burger, Raitsch, Matewa (A) – Müller (C), Zbinden, Heughebaert – Patry, Nussbaumer, Kohler – L. Wyss, Schmid, Seiler – Tanner, Petrig (A).
    Česko: Dostál (Patera) – Galvas (A), Šalda, Myšák, Král, Rutar, Gaspar, Mareš, Buchtela – Hladoník, Kaut (A), Zadina – Kern (C), Lauko, Safin – Kvasnica, Hrabík, Poul – Przybyla, Svoboda, Toman.

Rozhodčí: Müller, Rohrer – Dreyfus, Haag